مقالات

چه چیزهایی را نباید در مایکروویو گرم کرد

ماکروویو

دستگاه مایکروویو یکی از تجهیزات آشپزی است که دیگر کمابیش در هر خانه ای وجود دارد چون که استفاده ازمایکروویو به زمان کمتری برای اماده سازی غذا نیاز دارد، از این رو شما با استفاده از ان می‌ توانید برخی از غذاها و حتی نوشیدنی‌ ها را در زمان کمتری اماده کنید. تقریبا شما برای هر نوع پخت و پزی میتوانید از مایکروویو استفاده کنید.

افراد در مورد اینکه چه چیزهایی را نباید داخل مایکروویو قرار دهن اطلاعات کافی ندارند . اگر شما میخواهید در اینباره اطلاعات کاملی کسب کنید مطلب ذیل را بخوانید

حواستان به ظروفی با نشان «قابل استفاده در ماکروویو» باشد . روی برخی از ظروف قید شده که ظرف مورد نظر قابل استفاده در ماکروویو است. اما به گفته سازمان غذا و دارو، تولیدکننده‌ ها و صاحبان کارخانجات موظف به تست ظروف خود برای ضمانت امنیت ان ها بعد از گرم شدن نیستند. در نتیجه مصرف‌ کننده‌ ها بنا به اعتماد به اتیکت ظروف، ان‌ ها را داخل ماکروویو قرار داده و چه‌ بسا خود را می‌ سوزانند. بنابراین بهتر است قبل از اینکه مواد غذایی یا مایعات را داخل فنجان، کاسه یا بشقابی که تازه خریده‌ اید بریزید ان‌ ها را داخل یک ظرف مطمئن قرار داده و داخل ماکروویو بگذارید.

غذاها و وسایلی که نباید در مایکروویو گرم کرد

میوه

برخی از میوها با توجه به ساختاری که دارند میتوانند در برابر حرارت از خود مقاومت نشان دهند. به هیچ عنوان برای خشک کردن انگور از مایکروویو استفاده نکنید، چرا که این میوه پس از برخورد با امواج مایکروویو به راحتی منفجر میشود و می‌ تواند محیط درونی مایکروویو را کثیف کند.

میوه

فویل آلومینیوم

شما مجاز نیستید از لوازم و یا ظروف فلزی برای گرم کردن غذا، درون مایکروویو استفاده کنید. فویل‌ های آلومینیمی نیز از این امر مستثنی نیستند. از این رو برای اینکه از آتش سوزی درون مایکروویو جلوگیری کنید، از استفاده از ظروف فلزی و فویل الومینیومی خودداری کنید.

ماکروفر

کیسه ها و ظروف پلاستیکی

ظروف پلاستیکی به دلیل نشکن بودن از محبوبیت بالایی برخوردار است. اما برای استفاده در مایکروفر مناسب نیستند.

به هیچ عنوان مواد غذایی را به همراه کیسه پلاستیکی در مایکروویو قرار ندهید، بخار مواد غذایی سریعا افزایش حجم میدهد و دمای ان افزایش میابد و داغ میشود و در نهایت میترکد، همچنین کیسه های پلاستیکی قابلیت ذوب شدن را نیز دارند و ممکن است ذوب شده و مایکروویو را کثیف کند.

لیوان حاوی اب

قرار گرفتن طولانی‌مدت و داغ شدن اب داخل یک لیوان سرامیکی یا شیشه‌ ای در ماکروویو مانع از تشکیل حباب‌ هایی میشود که به خنک شدن مایع کمک میکنند. به این ترتیب اب بیش از اندازه داغ شده و زمانی که لیوان تکان داده میشود گرما باعث فوران اب جوش میشود. در واقع ماکروویو وسیله‌ خوبی برای جوشاندن اب یا هر مایع دیگر داخل لیوان نیست.

لیوان آب

سس گوجه فرنگی

سس قرمز وقتی گرم شود، حالت جهنده پیدا میکند. مهم نیست چقدر کوتاه ان را در مایکروویو بگذارید، تکه فیبرهای گوجه فرنگی به صورت موقت منافذ فرار بخار را مسدود میکنند و باعث انفجار میشوند. با سس‌ های ابکی‌ تر به احتمال زیاد این اتفاق در مایکروویو شما نمی‌ افتد. اما به هر حال بهتر است برای گرم کردن سس، ان را روی اجاق گاز با شعله کم بگذارید، و این باعث می‌شود که سس خشک هم نشود.

ماکروویو

هویج

هویج از سبزی‌ های نسبتا کم اب است و با توجه به بافت تقریبا سفتی که در وسط ان وجود دارد، گذاشتن ان داخل مایکروفر باعث خشک شدن یا حتی سوختنش میشود.

شما می‌ توانید هویج را بپزید و ان را با شیر و کره مخلوط کنید و به صورت پوره دربیاورید و این پوره را برای گرم شدن یا پختن درون مایکروفر قرار دهید. هویج بخارپز هم به راحتی و بدون مشکل با حرارت مایکروفر گرم می‌ شود.

 

این مطلب به شما کمک میکند : راهنمای خرید مایکروفر

 

مواد غذایی در ظروف فلزی

از آن‌ جایی که جامدیت فلز بیشتر از مواد غذایی است، هنگامی که مایکرویو شروع به گرم‌ کردن میکند، ارتعاشات فلز بیشتر است، چون هیچ جایی برای حرکت مولکول‌ ها نیست و می‌ تواند سبب یک اتش‌ سوزی شود.

ظرف فلزی غذا در ماکروفر

لیوان یا ماگ های مسافرتی

منظور از لیوان‌ های مسافرتی، لیوان‌ هایی هستند که معمولا برای گرم‌ نگه داشتن نوشیدنی استفاده می‌ شوند، بعضی از این لیوان‌ ها که از فولاد ضد زنگ ساخته شده‌ اند، قابلیت استفاده در مایکروویو را دارند اما بعضی از ان‌ ها این قابلیت را ندارند بنابراین از گرم‌ کردن نوشیدنی در ان‌ ها خودداری کنید.

ماک

ظروف لعابدار و لیوان های قدیمی

لیوان و بشقاب های چینی قدیمی دوست داشتنی را نباید در درون مایکروویو قرار داد. در واقع این چینی های بسیار قدیمی در صورت قرار گرفتن در مایکروویو از خود تشعشعات هسته ای بیرون خواهند داد و در تماس با دیگر فلزات سنگین رنگشان تغییر خواهد کرد.

 

روغن

روغن‌ های پخت و پز مانند زیتون، انگور، کانولا، آووکادو، بادام زمینی و … مایع نیستند، چربی‌ اند. گرم کردن روغنی مثل روغن زیتون، چه برای پخت و پز چه استفاده‌ های زیبایی، لزوما خطری مشابه گرم کردن دیگر روغن‌ ها در مایکروویو ندارد اما روش موثری هم نیست. زیرا هیچ مایعی درون روغن زیتون وجود ندارد که مایکروویو بتواند آن را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین بعید است به گرمایی که مایل هستید، برسد.

روغن در ماکروفر

کلم بروکلی

در مقایسه با سایر روش‌ های پخت و پز بروکلی، مایکروویو مواد مغذی مفید ان را از بین میبرد. اگر به طور معمول از بروکلی استفاده می‌کنید بهترین راه این است که ان را کمی بخارپز کنید تا مواد مغذی مفیدش از بین نروند. در هر صورت نباید گرمای زیادی به ان بدهید.

کلم بروکلین

ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف نیز مانند ظروف پلاستیکی در حین گرم شدن ترکیبات شیمیایی مضری ازاد کرده و وارد مواد غذایی میکنند.

ظروف یکبار مصرف

فلفل تند

معمولا وقتی فلفل تند را درون مایکروویو قرار دهیم، هیچ گونه اتفاق خاصی نمی‌ افتد. گرچه احتمال اتش‌ سوزی وجود دارد. البته توجه داشته باشید، وقتی درب مایکروویوی که درون ان فلفل تند را داغ کرده‌اید را باز میکنید، ممکنه گازهای تولید شده بر اثر گرما، باعث سوزش چشم و گلوی شما شود. این امر برای کسانی که به ان حساس هستند، میتواند خطرناک باشد.

 

سیب زمینی شب مانده

اگر بگذارید سیب‌ زمینی پخته شده سرد شود و به دمای محیط برسد، سپس ان را در یخچال بگذارید، و بعد از مدتی داخل مایکروویو گرم کنید، این احتمال هست که آن ها عامل بروز بیماری نادر ولی کشنده بوتولیسم شوند. مایکروویو نمی‌تواند بوتولیسم را بکشد، اما بوتولیسم می‌تواند انسان را بکشد.

سیب زمینی سرخ شده

شیر مادر

گرم کردن شیر دوشیده شده‌ مادر در ماکروویو نیز فکر خوبی نیست. این کار باعث می‌ شود که شیر به طور یکنواختی گرم نشود و قطراتی به شدت داغ شده و در دهان حساس نوزادان ایجاد سوختگی کند. علاوه بر این محققان معتقدند که این شیوه‌ی گرم کردن شیر مادر باعث می‌ شود که برخی از پروتئین‌ های ان که برای تقویت دستگاه ایمنی نوزاد لازم است از بین برود. برای گرم کردن این شیر یک فنجان اب داغ کنید و شیشه شیر بچه را داخل ان قرار دهید تا به طور ملایم و یکنواخت گرم شود.

 

قارچ‌های شب مانده

قارچ پخته شده و مانده از قبل، مستعد مریض کردن شما است به خصوص اگر نگهداری ان‌ ها بعد از پخت اولیه را با بی‌ دقتی انجام دهید. قارچ هدفی آسان برای میکرو ارگانیسم‌ ها است، اگر قارچی را میل کنید که بعد از پخت اولیه، بی‌ دقت ذخیره و گرم شده است، ممکن است دچار شکم درد جدی شوید . ترجیحا گذر قارچ به مایکروویو نیفتد بهتر است.

قارچ پخته شده

تخم مرغ با پوست

حرارت سریع و بالا زیر پوست تخم مرغ بخار ایجاد میکند و باعث ترکیدن تخم مرغ می‌ شود. درست است که به مایکروویو اسیبی نمی‌ رساند، اما تمیز کردنش دردسر است. اگر تصمیم دارید تخم مرغ را داخل مایکروویو گرم کند روی پوست ان یک سوراخ کوچک ایجاد کنید تا بخار از ان خارج شود.

تخم مرغ در ماکروویو

اسفنج‌ خشک

اگر قصد دارید اسفنج اشپزخانه خود را عاری از باکتری کنید، مایکروویو گزینه مناسبی است اما هیچ‌ گاه زمانی که اسفنج خشک است ان را در مایکروویو قرار ندهید. انرژی‌ های ساتع شده توسط مایکروویو باید توسط چیزی همچون اب و یا چربی جذب شوند و اگر چنین اتفاقی نیفتد انرژی‌ های دفع نشده ممکن است باعث اتش‌ گرفتن اسفنج شود.

 

لباس

مطمئنا گرم‌کردن جوراب‌هایتان در مایکروویو در یک روز سرد زمستانی قبل از بیرون رفتن از خانه هرچند غیر بهداشتی است اما واقعا وسوسه برانگیزبه نظر میرسد! اما بهتر است دست نگه‌ دارید وجوراب‌ هایتان را از مایکروویو بیرون بیاورید چون ممکنه با این کار یک اتش‌ سوزی بزرگ به‌ پا کنید. لباس‌ های خشک معمولا رطوبتی برای دفع انرژی ندارند و با گرم‌ شدن زیاد ممکن است اتش بگیرند.

 

گوشت یخ زده

گوشت‌ های یخ‌ زده داخل ماکروویو به سختی یخ‌ زدایی میشوند. لبه‌ های نازک گوشت شروع به پختن میکند در حالیکه قسمت‌ های ضخیم آن یخ‌ زده باقی می‌ ماند. اگر ماکروویو شما امکان چرخاندن مواد غذایی در حین پخت را نداشته باشد باعث می‌ شود که گرما به طور مساوی تقسیم نشده و باکتری‌ ها رشد کنند.

گوشت یخ زده

پاکت‌ های کاغذی قهوه‌ ای

هیچ چیز به اندازه کیسه های کاغذی و مقوایی بی خطر به نظر نمی رسد و اگر چه اصلا غیربهداشتی نیستند اما می توانند دودهای سمی از خود متصاعد کنند. در صورت بالا بودن دمای مایکروویو نیز اتش خواهند گرفت.

 

هیچ چیز 

اگر شما هیچ چیزی داخل مایکروفر نگذارید و ان را روشن کنید، باز هم به مشکل بر خواهید خورد. دلیلش اینه که چیزی داخل مایکروفر وجود ندارد که گرمای ان را جذب کند. در این صورت، مایکروفر خودش گرما را جذب کرده و به احتمال زیاد خراب خواهد شد.

داستان برند را بخوانید : سامسونگ؛ آینه تمام‌نمای تاریخ تجاری کره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *