مقالات

چند نشانه برای تعویض یخچال فریزر خود را بدانید

تعویض یخچال فریزر

یخچال فریزر از کاربردی ترین لوازم خانگی در منزل می باشد که عملکرد صحیح و کیفیت آن بسیار مهم است زیرا اکثر مواد غذایی مهم در آن نگه داری می شود بعد از گذشت زمان یخچال فریزر نیز مستهلک می شود لذا چند نشانه برای تعویض یخچال فریزر خود را بدانید تا بتوانیم به موقع عمل کنیم.

 تعویض یخچال فریزر

یخچال فریزر شما به شکل عجیبی یخ می‌کند

یکی دیگر از شیوه‌هایی که متوجه نیاز به تعویض یخچال فریزر خود شوید این است که به شدت یخ کرده و شبیه به یک کوه یخ در فصل زمستان باشد. طبیعتاً نقش اصلی یخچال نگهداری از غذاها و جلوگیری از فاسد شدن آنهاست، در عین حال تمایل ندارید که با منجمد شدن آنها، کیفیت مواد غذایی خود را از دست بدهیم. اگر در چنین موقعیتی قرار دارید، و مجبور هستید که برای استفاده از هر کدام از مواد غذایی، کلی یخ بشکنید، بهتر است به سراغ تنظیمات یخچال فریزر خود بروید. در دستگاههای جدید از سیستم‌های اتوماتیک استفاده می‌شود که این مشکل کمتر دیده می‌شود. برای این مشکل دو گزینه در اختیار دارید که در مورد دستگاه‌های کم سن و سال بهتر است به سراغ تعمیرکار بروید و برای دستگاه‌های قدیمی مجبور به تعویض یخچال فریزر هستید.

تعرق و رطوبت بیش از حد

اگر یخچال شما عرق می کند، احتمالا یک جای کار ایراد دارد. تمام یخچال ها باید طوری کار کنند که تعادل ملایم بین گرم و سرد حفظ شود، اما نباید آنقدرزیاد (یا آنقدر کم) کار کند که قطرات آب از تمام سطح بیرونی آن چکه کند. این شامل تعرق در داخل یخچال و یا حتی برفک در فریزر و یا در خارج درب آن می شود. البته نترسید، احتمال این هم وجود دارد که یک مشکل جزئی باشد.
اول، لاستیک دور درب را بررسی کنید. بین درب یخچال یک اسکناس بگذارید. سپس آهسته اسکناس را بکشید. اگر به راحتی بیرون می آید، می توانید با خرید یک لاستیک جدید آن را جایگزین کنید. در صورتی که با این کار برفک رفع نشد، از یک متخصص محلی تعمیر یخچال فریزر بخواهید تا قبل از اینکه یخچال خود را بیرون بیندازید، نگاهی به آن بیندازد.

موتور یخچال فریزر به طور مداوم کار می کند

موتور یخچال شما نباید همیشه با حداکثر سرعت کار کند. چرا که اکثر اوقات نیازی نیست که به طور مداوم دما را تنظیم کند – مگر اینکه درب زیاد باز و بسته شود. اگر موتورتان همیشه در حال کار کردن باشد، باید از یک تعمیرکار یخچال فریزر حرفه ای بخواهید نگاهی به ترموستات آن بیندازد.

موقع لمس یخچال فربزر داغ است.

بله، همیشه کمی احساس گرما از پشت یخچال ویا دیواره کناری خواهید داشت – این طبیعی است و به این معنی است که سیستم تهویه کار می کند. این گرمای کویل ها ی کندانسور است،
مقدار بیش از حد گرما غیر طبیعی است. با یک کارشناس تعمیر یخچال تماس بگیرید تا ببینید که آیا یخچال فقط نیاز به سرویس کویل کندانسور دارد یا مشکل بزرگتری دارد.
احساس کردن درجه حرارت بالا هنگامی که دست خود را بر پشت یخچال فریزر قرار می‌دهید، غیرمعمول است. با این حال احساس گرمای بیش از حد یک نشانه واضح هست که بخشی از یخچال فریزر شما به شکل درست کار نمی‌کند. لازم است بدانید که کویل در پشت یخچال با مواد عایق پوشش داده شده است و از خروج گرمای بیش از حد جلوگیری می‌کند. اگر در مورد یخچال فریزر خود متوجه چنین مشکلی شدید، می‌توانید از یک تعمیرکار برای بازرسی کویل ها کمک بگیرید. با توجه به وضعیت و مشکلات به وجود آمده، تعویض کویل یخچال گزینه خوبی است.

غذای شما سریعتر از آنچه که باید خراب می شود.

یخچال یک وظیفه دارد: سرد نگه داشتن غذا. اگرخرید های شما از بازار زودتر از معمول خراب شود یا متوجه می شوید که بیشتر طول می کشد تا یک بطری آب را سرد کند، ممکن است یخچال شما برق بیشتری استفاده کند، این به این معنی است که شما انرژی را هدر داده و بیشتر از آنچه که نیاز دارید، هزینه قبض برق برای یخچال می دهید. مطمئناً­ پرداخت پول برای خرید یخچال جدید ابتدا سخت خواهد بود، اما دیگر پولتان خرج غذاهای خراب یا هزینه بالای برق یخچال نخواهد شد.


یخچال شما بیش از ۱۰ سال سن دارد و قدیمی است (و واقعا ناکارآمد).

شاید به نظر اصراف بیاید، اما اگر یخچال قدیمی روی دستتان مانده است، می توانید با تعویض با یک مدل جدید، درهزینه صرفه جویی کنید. پیشرفت هایی که هر سال در کارآیی یخچال ها ایجاد می شود به این معنی است که اگر مدل جدید تر و کارآمدتری تهیه کنید مصرف انرژی شما ممکن است نصف شود. خیلی قدیمی یعنی چند سال ؟ به سن یخچال ها، اگر یخچال شما بین ۱۰ تا ۲۰ ساله است، شاید بهتر باشد دنبال تعویض یخچال فریزر باشید.

یخچال شما از لحاظ انرژی بازدهی مناسبی ندارند

اگر پرداختی شما در ماه‌های اخیر در حوزه انرژی افزایش یافته است، ریشه مشکل اصلی شما به داشتن لوازم خانگی ناکارآمد برمی‌گردد. یخچال فریزرهای جدید به شکلی طراحی و ساخته شده‌اند که نه تنها به فکر کیف پول شما هستند، بلکه از لحاظ محیط زیست نیز مناسب هستند. همانطور که در حال بررسی یخچال‌های خود هستید، اگر متوجه شوید که هزینه انرژی ماهانه شما افزایش می‌یابد و سایر دستگاه‌ها عملکرد مناسبی از خود نشان می‌دهند، حتماً وضعیت یخچال فریزر خود را بررسی کنید و در صورتی که سن آن بالا رفته باشند، همان بهتر که به فکر تعویض یخچال فریزر خود باشید.

 

سایت خرید لوازم خانگی

شما در سایت خرید لوازم خانگی می توانید بهترین و ارزانترین فروشگاه اینترنتی و یا فروشنده لوازم خانگی در نزدیک محل سکونت خود را بیابید و اقدام به خرید لوازم خانگی کنید.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *