مقالات

چند راهکار برای بهتر خشک کردن ظروف در ماشین ظرفشویی

بهتر خشک کردن ظروف در ماشین ظرفشویی
ماشین های ظرفشویی فرآیند شسشتو را برای بانوان خانه بسیار اسان کرده است و باعث شده ماشین ظرفشویی در سبد خرید لوازم خانگی جایگاه مهمی داشته باشد. ولی بیشتر ماشین های ظرفشویی فرآیند خشک کردن ظروف را به حد بسیار خوب انجام نمی دهند و این برای خانواده ها نکته بسیار مهمی می باشد در زیر چند راهکار برای بهتر خشک کردن ظروف در ماشین ظرفشویی ارائه شده که رعایت آن باعث می شود فرآیند خشک کردن ظروف در ماشین ظرفشویی بهتر شود.
– اولین نکته در بهتر خشک کردن ظروف در ماشین ظرفشویی ، فاصله بین ظروف را رعایت کنید. آنها نباید به هم بچسبند و ماشین ظرفشویی را بیش از حد بارگیری نکنند. برای اینکه که گردش آب و هوا بهتر باشد،، که باعث خشک شدن می شود.

– از مایع جلادهنده استفاده کنید. این مایع پیوند بین مولکول های آب و ظروف را از بین می برد، باعث می شود آب از ظروف شما به راحتی جدا شود و باعث بهتر خشک کردن ظروف در ماشین ظرفشویی می شود.

این مطالب را بخوانید

استفاده از ماشین ظرفشویی و چند نکته کاربردی

– از ویژگی گرما استفاده کنید. گرما بیشتر، برای عمل خشک شدن بهتر است. بسته به ماشین ظرفشویی شما ممکن است گزینه ای برای افزودن گرما در طول شستشو، یا خشک شدن داشته باشد.

– حتما به محض اینکه چرخه به پایان می رسد، درب ظرفشویی را باز کنید. این امر باعث می شود هوا مرطوب خارج شود و به ظروف نچسبد .

– راهکاری مناسب و فوق العاده برای بهتر خشک کردن ظروف در ماشین ظرفشویی این است که ابتدا سبد پایین را خالی کنید. برای جلوگیری از ریختن آب روی ظروف طبقه پایین ابتدا سبد پایین را خارج کنید چون ظروف طبقه بالا سطوح مقعر مانند ته کاسه و لیوان که در پایان شستشو آب در آن ها قرار دارند با بیرون کشین سبد بالا روی ظروف پایین میریزند.

 مارا در اینستاگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *