مقالات

چندین مورد استفاده جالب از مایکروفر که نمی‌دانستید/قسمت دوم

استفاده جالب از مایکروفر

اکنون بیش‌تر از 60 سال از اختراع مایکروفر می‌گذرد. مایکروفری که الان شما در آشپزخانه دارید را اولین بار، مهندس آمریکایی پرسی اسپنسر چند سال بعد از خاتمه جنگ جهانی دوم اختراع کرد.
اکثر ما برای گرم کردن و پخت مواد غذایی از مایکروفر استفاده می کنیم در حالی که مایکروفر کاربرد های دیگری هم دارد در زیر چندین مورد استفاده جالب از مایکروفر که نمی‌دانستید ذکر شده است.

-حرارت دادن خمیر

اولین استفاده جالب از مایکروفر ، می توانید خمیر نان و یا خمیر غذایتان را در حدود 15 دقیقه در مایکروویو بگذارید و بسرعت غذایتان را آماده کنید. خمیر را در یک کاسه بزرگ بگذارید و روی آن را با یک پلاستیک بپوشانید . 250 گرم آب در یک کاسه بریزید و در پشت کاسه خمیر بگذارید. حرارت مایکروویو را تا حد امکان کم کنید. (10 درصد قدرت مایکروویو). بمدت 3 دقیقه خمیر را حرارت دهید ، بعد بگذارید بمدت 3 دقیقه دیگر نیز در مایکروویو بماند. سه دقیقه دیگر هم آن را حرارت دهید ، بعد دوباره بگذارید 6 دقیقه دیگر نیز در دستگاه بماند. اکنون خمیر شما پف کرده و آماده است.

– خلع سلاح کردن پیاز

خرد کردن پیاز

دومین استفاده جالب از مایکروفر ، انقدر که از دست پیاز اشک ریختید از دست زمانه به گریه نیفتادید. از این به بعد به‌جای گولّه گولّه اشک ریختن سر و ته پیازها را بکنید و آن‌ها را برای 30 ثانیه داخل مایکروفر بگذارید. بعد بیرون بیاوریدشان و پیاز را روی پلک چشم‌تان بگذارید و روپایی بزنید. دیگر اشکی در کار نخواهد بود.

 

این مطلب را بخوانید : چند مورد استفاده جالب از مایکروفر که نمی‌دانستید/قسمت اول

– خارج کردن تمبر، هولوگرام و سایر برچسب‌ها از روی کاغذ

Stamps

سومین استفاده جالب از مایکروفر ، برای قلفتی خارج ساختن تمبر، هولوگرام یا برچسب‌ از روی کاغذ یا مقوا، ابتدا یکی دو قطره آب روی آن بریزید و سپس بگذارید 20 ثانیه داخل مایکروفر بماند. چنان کنده می‌شود که انگار اصلاً چسبیده نبود.

– برشته کردن سیر

سیر

چهارمین استفاده جالب از مایکروفر ، اگر بخواهید سیر را داخل یک ماهیتابه بریزید و روی گاز آن را سرخ کنید این کار در حدود 45 دقیقه وقت شما را می گیرد. اما اگر این کار را با دستگاه مایکروویو انجام دهید ، حداکثر 8 دقیقه طول می کشد. برای این کار سر سیر را ببرید تا حبه های سیر مشخص شوند. حبه ها را در یک ظرف کوچک و عمیق بگذارید ، آن را با فلفل ترکیب کنید و 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون به مخلوط تان اضافه کنید. 2 قاشق غذاخوری آب ته ظرف بریزید و روی ظرف را با یک پلاستیک بپوشانید و در حدود 7 دقیقه درمایکروویو بگذارید ، بعد از اینکه 7 دقیقه تمام شد ، چند لحظه ای صبر کنید و بعد ظرف را از دستگاه بیرون بیاورید و باز هم برای برداشتن پلاستیک از ظرف چند لحظه ای صبر کنید.

– استریل کردن خاک

soil-2

پنجمین استفاده جالب از مایکروفر ، دوست دارید گیاهی در گلدان بکارید و برای این‌که گیاهتان قوی بروید، باید خاک گلدان استریل باشد. یعنی باید از باکتری و سایر موادی که می‌خواهند منابع غذایی گیاه را کِش بروند عاری باشد. به‌جای این‌که از این گل فروشی به آن گل فروشی بگردید دنبال خاک استریل شده، می‌توانید یک ظرف مسطح غیرفلزی پیدا کنید و نیم کیلو خاک داخل آن به صورت پخش شده بریزید و حرارت را تا خرخره زیاد کنید و تایمر را روی 90 ثانیه بگذارید تا خاک را استریل کند.

اگر کمپوست یا کود دارید هم می‌توانید آن‌را داخل یک ظرف دردار بریزید و برای 7 دقیقه با نهایت قدرت، بگذاریدش داخل مایکروفر تا استریل شود.

 -از مرکبات تان آب میوه بیشتری بگیرید

ششمین استفاده جالب از مایکروفر ، آب میوه گرفتن از یک لیموشیرین یا لیمو ترش که تازه از یخچال بیرون آورده شده سخت است . اما برای اینکه کارتان راحت تر شود و بتوانید از آنها آب میوه بیشتری بگیرید آنها را تنها برای 20 ثانیه در مایکروویو بگذارید.

– جدا کردن آدامس از لباس

Gum-on-fabric

هفتمین استفاده جالب از مایکروفر ، یک فنجان سرکه را داخل مایکروفر گرم کنید. سپس یک کُهنه برداشته و به سرکه آغشته کنید و بدون وارد کردن خشونت آ«‌را روی قسمتی که آدامس بهش چسبیده بکشید تا آدامس ور بیاید.

– پختن سبزیجات

هشتمین استفاده جالب از مایکروفر ، آیا برای پختن سبزیجات به دنبال یک قابلمه آب هستید؟ آیا می دانستید که می توانید سبزیجات تان را در دستگاه مایکروویو بدون آب بپزید؟ اگر می توانید سبزیجات تان را بصورت یک لایه داخل یک بشقاب پهن کنید ، با پلاستیک بشقاب را بپوشانید و با حرارت بالا آنها را بپزید. البته زمان پخت سبزیجات مختلف ، متفاوت است ؛ اگر سبزیجات شما ترد هستند ، مانند اسفناج ، قارچ یا نخود فرنگی بعد از سی ثانیه آنها را از دستگاه بیرون بیاورید؛ اما برای سبزیجاتی مانند هویج این زمان 4 دقیقه می باشد.

– شستن جوراب

stinky

نهمین استفاده جالب از مایکروفر ، اول هفته است و هنوز خیلی لباس جمع نشده تا بخواهید ماشین لباس‌شویی‌ را روشن کنید. حال و حوصله این را هم ندارید که مثل پیرزن‌ها پاچه‌های‌تان را بالا بکشید و بروید داخل حمام جوراب بسابید. هیچ نگران نباشید. یک تشت پلاستیکی بردارید و در آن محلول آب و کف درست کنید و جوراب را بیندازید داخلش. تایمر را بگذارید روی 10 دقیقه و سکان مایکروفر را با قدرت تا ته بچرخانید که جوراب‌تان را بشوید.

 

مطالب مرتبط با مایکروفر

سولاردام چیست و تفاوت آن با مایکروفر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *