مقالات

نکات مهم در خرید جاروبرقی

خرید جاروبرقی

جاروبرقی از وسایل مهم و کاربردی در لوازم خانگی می باشد و این اهمیت باعث شده که خرید جاروبرقی بسیار حایز اهمیت باشد . جارو برقی های بسیار متنوعی با برندهای مختلف به بازار عرضه شده است و خرید این محصول را برای خریداران با مشکل مواجه کرده لذا توجه به نکات مهم در خرید جاروبرقی باعث می شود شما خرید دقیق و مناسبی داشته باشید.

قدرت جاروبرقی :  

قدرت جاروبرقی که با واحد «وات» روی ان نوشته شده ،  توان جاروبرقی در مکش زباله ها را به شما نشان میدهد. یعنی هر چقدر «وات» این وسیله بالاتر باشد ، قدرت مکش ان هم بیشتر میشود. در حال حاضر، جاروبرقی هایی با قدرت 1500 تا 2200 وات در بازار وجود دارند. البته شاید برخی از فروشگاه ها، جاروبرقی های 1000 تا 1300 واتی هم داشته باشند که این نوع از جاروها با توجه به قدرت کم و سروصدای زیادشان، دیگر طرفدار چندانی ندارند. خوشبختانه نمونه های جدیدی از جاروبرقی به بازار امده است که یک دکمه جداگانه روی ان ها نصب شده و شما می توانید با بالا و پایین کردن ان ، توان مکش جاروبرقی را بدون اینکه صدای ان کم و زیاد شود ، یعنی از 1300 تا 2200 وات تغییر دهید. با این مزیت برای تمیز کردن فرش ها و مکان های آلوده تر از قدرت بیشتر و برای نظافت سنگ و سرامیک یا پارکت خانه ، از قدرت کمتری استفاده میکنید .

نکات مهم در خرید جاروبرقی

قیمت و فروشندگان جاروبرقی بوش مدل BSGL5335 را ببینید

صدای جاروبرقی : 

واحد سنجش صدا (دسیبل) می باشد که در بیشتر جارو برقی ها میزان صدای موتور را با دسیبل مشخص کرده است در هنگام خرید توجه داشته باشید جاروبرقی با دسیبل پایین را تهیه کنید همچنین بد نیست هنگام خرید از فروشنده بخواهید جارو را برای شما روشن کند تا ببینید تحمل شنیدن صدایش را دارید یا نه. اگر هم دیگر کار از کار گذشته است و جاروبرقی را خریدید، می توانید برای حفظ آرامش روانی خود، هنگام جارو، گوشتان را با یک پنبه بپوشانید تا کمتر اذیت شوید و یا ان را عوض کنید .

نکات مهم در خرید جاروبرقی

جنس جاروبرقی :

بهتره جنس لوله های جاروبرقی ، فلزی باشند تا در اثر افتادن  یا برخورد با در و دیوار، نشکنند و زود از بین نروند. لوله های پلاستیکی، با سرما و گرما ترک می خورند و همین ترک میتواند منبع تجمع انواع و اقسام ریزگردها و آلودگی های خانه باشد و از طریق تماس پوستی با دستتان باعث ایجاد حساسیت و حتی بیماری در بدن شما شود. هنگام خرید، حواستون به لوله خرطومی جاروبرقی هم باشد. لوله خرطومی باید کاملا نرم و انعطاف پذیر باشد و با هر چرخشی امکان شکستن یا ترک خوردن ان پیش نیاید.

نکات مهم در خرید جاروبرقی

لوازم جانبی جاروبرقی 

بعضی از جاروبرقی ها، چند سری مختلف برای نظافت مبل ها، گوشه های خانه، زیر یخچال و گاز، سرامیک و حتی گردگیری پرده ها دارند. بنابراین اگر دوست دارید که با یک تیر، چند نشان بزنید، بهتر است  که سراغ این نوع جاروبرقی ها بروید. به علاوه، در برخی از جاروبرقی ها امکان فشرده کردن زباله ها هم وجود دارد . یعنی خود جاروبرقی به صورت خودکار، زباله ها را مانند توپ کوچکی فشرده میکند و هنگام خالی کردن محفظه زباله جاروبرقی، مجبور نمی شوید کلی گرد و خاک را تحمل کنید. همچنین یادتان باشد که حتما جاروبرقی هایی را انتخاب کنید که دسته ان ها قابلیت تنظیم ارتفاع برحسب قد شما را داشته باشند . شما می توانید با فشردن دکمه ای کوچک که روی دسته این جاروبرقی ها قرار دارد ، ارتفاع دسته را با قد خودتان هماهنگ کنید تا هنگام جارو کشیدن ، مجبور نباشید بیش از اندازه خم شوید و کمردرد نگیرید .

قیمت و فروشندگان جاروبرقی پارس خزر مدل سری آلفا مدل ۷۰۷ را ببینید

نکات مهم در خرید جاروبرقی

مصرف انرژی جاروبرقی : 

اگر شما هم دوستدار محیط زیست و حافظ منابع ملی  مانند انرژی برق هستید، هنگام خرید جاروبرقی ، به برچسب میزان مصرف انرژی ان دقت کنید و ببینید که فلش مصرف انرژی، روی کدام حرف قرار گرفتهاست . تمامی برچسب های مصرف انرژی، از حرف A تا G، تقسیم بندی شده و هر چقدر فلش میزان مصرف به حرف A نزدیک تر باشد ، یعنی مصرف برق ان کالا کمتر و بازدهیش هم بیشتر است و هرچقدر که این فلش به سمت حرف G برود ، یعنی با روشن کردن ان کالای برقی، برق بیشتری را مصرف می کنید و بازدهی کمتری را هم از ان دریافت می کنید .  جارو برقی باید کاملا تمیز باشد و لوله های ان گرفتگی نداشته باشد تا فشار به موتور ان وارد نشود و انرژی بیش از اندازه نیز هدر نرود . برای این منظور، همواره کیسه آشغال جارو برقی را پیش از پر شدن عوض کنید . هنگام استفاده از جارو، زباله های مرطوب ، ته سیگار روشن ، اشیای بزرگ و تیز، جوراب و کاغذ را از سر راه دور کنید. این اشیاء می توانند به موتور جاروی شما ضربه وارد کنند و توان ان را کاهش دهند و البته مصرف برق را هم زیاد می کنند .

نکات مهم در خرید جاروبرقی

وزن جاروبرقی : 

خوشبختانه یا متاسفانه خانم ها بیشترین تماس را با جارو برقی منزل دارند ، از این رو وزن و اندازه جارو برقی از جمله ویژگی‌های قابل توجه برای خرید یک جارو برقی محسوب میشود تا بتوان ان را به راحتی حمل کرد و یا حرکت داد. اما اینکه جارو برقی به صورت عمودی و ایستاده باشد و یا روی زمین کشیده شود ، به نوع سلیقه افراد بستگی دارد. معمولا انبار کردن در جاروهای ایستاده آسان تر است و به طور کلی کنترل ان ها ساده تر است . از پاک کن استفاده می کند که به برداشتن کثافت و خاک نفوذ کرده به داخل فرش کمک می کند و برای پاک کردن محیط های بزرگ مناسب تر است . مدل های ایستاده معمولا سنگین تر هستند و مانور دادن با اون ها مشکل است ، بنابراین برای استفاده در محیط های کوچک مناسب نیستند .

کیسه جاروبرقی و مخزن جاروبرقی : 

جارو برقی های موجود در بازار به دو دسته تقسیم میشوند؛ جارو برقی‌هایی با کیسه دائم و جارو برقی هایی با کیسه های موقت. و جدیدا جاروبرقی های بدون کیسه هم طرفدارای زیادی پیدا کرده اند که هریک معایب و مزایای خاص خودش را دارد. کیسه های دائم جارو برقی را هرچند مدت باید تخلیه کرد و شست و شو داد که این ممکن است برای برخی خوشایند نباشد در عوض مدت زمان بیشتری می توان از این کیسه های دائم استفاده کرد و در مقابل کیسه های موقت را پس از چند بار استفاده باید عوض کرد که البته خرید مجدد کیسه در طول زمان هزینه بر هم هست. اما نظر تمام متخصصان آسم و آلرژی این است که برای پیشگیری از ورود گرد و خاک به گلویتان و ابتلا به حساسیت های احتمالی تنفسی یا حتی پوستی، از پاکت های جاروبرقی کاغذی یکبار مصرف استفاده کنید و این انتخاب بهتری است .

نکات مهم در خرید جاروبرقی

سیم جاروبرقی : 

معمولا اندازه سیم جاروبرقی ها بین 1.5 تا 2 متره اما اگر خانه شما بزرگ است و حوصله ندارید مدام دوشاخه جاروبرقی را جابه جا کنید، میتوانید کمی بیشتر در بازار بگردید و جاروهایی با طول سیم 3 متر و حتی بیشتر هم پیدا کنید. اگر سیم جاروبرقی تان کوتاه است می توانید یک سیم سیار 2 یا 3 متری هم بخرید تا با اتصال سیم جاروبرقی به ان، بتوانید تمام اتاق های خانه را با یک بار فرو کردن دوشاخه در پریز، جارو بکشید. البته هنگام جارو کشیدن باید حواستان باشد که سیم بلند ان به دسته مبل ها یا زیر دست و پای فرزند کوچکتان گیر نکند و شما را به دردسر نیاندازد

نکات مهم در خرید جاروبرقی

مطالب مرتبط

فیلتر هپا “HEPA” چیست و نقش آن در عملکرد جاروبرقی

جاروبرقی را چگونه تمیز کنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *