مقالات

معرفی یخچال فریزر تک درب هاردستون مدل HD5

یخچال فریزر تک درب هاردستون مدل HD5

یخچال فریزر تک درب هاردستون مدل HD5 با ظرفیت 330 لیتر برای یخچال و 325 لیتر برای فریزر، در مجموع فضای بسیار جاداری را برای ذخیره و انجماد مواد غذایی در اختیار شما می‌گذارد. به طور کلی یخچال فریزرهای دوقلو برای کسانی مناسب هستند که حجم زیادی از مواد منجمد را نگهداری می‌کنند. طبقات فریزر عمدتا حالت کشویی دارند وبه این ترتیب دسترسی به مناطق انتهای طبقات آسان شده است. به علاوه یک محفظه‌ی مخصوص برای یخ‌ساز نیمه‌اتوماتیک فریزر در نظر گرفته شده است. کارکرد یخ‌ساز به صورت پیچی است و برای کار با آن باید سینی مخصوص را از آب پر کنید. گفتنی است این یخچال مجهز به آبریز بیرونی است که نیاز به باز و بسته‌کردن درِ یخچال را بسیار کمتر می‌کند. مخزن آبریز داخل درِ یخچال قرار گرفته و به صورت دستی پر می‌شود. طبقه‌ی مخصوصی با طراحی موج‌دار در قسمت بالای یخچال تعبیه شده که برای نگهداری ظروف نوشیدنی ایدئال است. این دستگاه از قابلیت انجماد سریع بهره‌‎مند است که می‌توان سرمایش سریع مواد غذایی تازه خریداری شده را به آن سپرد. برای روشنایی داخلی دستگاه از چراغ‌های LED استفاده شده است. این چراغ‌ها هم کم‌مصرف هستند و هم گرمای بسیار ناچیزی تولید می‌کنند.

بررسی تخصصی

انتخاب یخچال فریزر یکی از تصمیم‌های اساسی در زمان خرید لوازم خانه است. تنوع بالایی که در طراحی و ساخت این دستگاه شاهد آن هستیم، می‌تواند تصمیم‌گیری را برایمان سخت کند. شرکت هاردستون از کمپانی‌های فعال در تولید لوازم خانگی است که مدل HD5 را تولید و به بازار عرضه کرده است. این یخچال در سبک دوقلو طراحی شده و فضای بزرگ و جاداری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در ادامه به بررسی قابلیت‌های مهم این دستگاه می‌پردازیم.

طراحی ظاهری

همان‌طور که اشاره کردیم، یخچال فریزر تک درب هاردستون مدل HD5 به‌صورت دوقلو ساخته شده است. دستگاه‌های دوقلو در واقع از دو واحد مستقل و درعین‌حال هماهنگ تشکیل شده‌اند. با توجه به ظرفیت زیادی که برای بخش فریزر وجود دارد، مدل‌های دوقلو گزینه‌ی ایدئالی برای نگهداری حجم زیادی از مواد منجمد هستند. مدل HD5 ساختار بدنه‌ی ساده‌ای دارد و رنگ‌های خنثی که برای آن در نظر گرفته شده نیز کمک می‌کند تا این یخچال و فریزر برای قرار دادن در هر سبک آشپزخانه‌ای مناسب و خوب باشد.

این یخچال فریزر هاردستون مانند بیشتر محصولات موجود در بازار، دارای قابلیت تنظیم دما است. همین موضوع برای تغییر دمای داخلی بر اساس موادی که در داخل قرار دارند کاربردی بوده و کمک می‌کند تا بتوان به شکل بهتری از آن‌ها نگه‌داری کرد. البته نباید فراموش کرد که هر چه میزان دما پایین‌تر برده شود در ادامه مصرف انرژی و برق نیز بیشتر خواهد شد.

مدل HD5 یک دستگاه دوقلو است و با بهره‌مندی از فریزر جداگانه و جادار، امکان نگهداری مواد منجمد را در حجم زیاد فراهم کرده است.

عملکرد

برای تنظیم کارکرد دستگاه دو پنل باریک و مستقل روی هر دو دستگاه یخچال و فریزر قرار گرفته که از لحاظ ظاهری قرینه‌ی هم هستند. محل قرارگیری پنل در ارتفاع بالا و دور از دسترس کودکان است. این محصول از هاردستون مانند بیشتر محصولات موجود در بازار، دارای قابلیت تنظیم دما است. همین موضوع برای تغییر دمای داخلی بر اساس موادی که در داخل قرار دارند کاربردی بوده و کمک می‌کند تا بتوان به شکل بهتری از آن‌ها نگه‌داری کرد. البته نباید فراموش کرد که هر چه میزان دما پایین‌تر برده شود در ادامه مصرف انرژی و برق نیز بیشتر خواهد شد.

یخچال فریزر تک درب هاردستون مدل HD5

یکی از دلایل اصلی که هر یخچال در طول روز باز و بسته می‌شود، نوشیدن آب خنک از داخل آن است. برای جلوگیری از همین موضوع و راحتی بیشتر استفاده کننده، برای این محصول یک آبریز بیرونی در نظر گرفته شده است تا تعداد دفعات باز و بسته شدن در و در نتیجه خروج سرما از داخل یخچال کاهش یابد. گفتنی است آبریز این مدل به‌صورت دستی پر می‌شود و به شیر آب متصل نیست. در این محصول همچنین دارای اخطار باز ماندن بوده تا اگر سهوا فراموش کردید که آن را ببندید، بتوان به این موضوع پی برد و از اتلاف انرژی جلوگیری کرد.

یخچال فریزر تک درب هاردستون مدل HD5

از مزایای قابل توجه این مدل، امکان انجماد سریع آن است. قابلیت انجماد سریع امکانی کاربردی است که به خصوص در مواقعی که می‌خواهید خریدهای جدید را که داخل فریزر گذاشته‌اید به سرعت سرد کنید، به کار می‌آید. این عملکرد با سرمایش سریع و شدید محفظه‌ی فریزر مواد تازه اضافه شده را خنک می‌کند و در عین حال به سایر مواد غذایی آسیبی نمی‌زند.

ویژگی انجماد سریع یک امکان کاربردی برای فریزر است که مواد تازه‌تر را در کوتاه‌ترین زمان سرد می‌کند.

محفظه‌ی داخلی

یخچال HD5 از طبقات متعدد عریض شیشه‌ای با خاصیت نشکن برخوردار است طبقات یخچال برای نگهداری و تحمل وزن مواد غذایی مقاومت کافی دارندعلاوه‌بر طبقات معمول، دو کشوی بسیار بزرگ برای نگهداری مواد خاص‌تر در اختیار شماست. این کشوها برای نگه‌داری مواد حساس به رطوبت مثل میوه‌ و سبزی‌های تازه تعبیه شده است. قرارگیری این مواد در محفظه‌ی کشویی باعث رسیدن رطوبت کمتر و سرمای بیشتر به آن‌ها شده و کمک می‌کند تازگی میوه و سبزیجات تا مدت طولانی‌تر حفظ شود. . با وجود چهار طبقه‌ی باریک روی درِ یخچال، فضای مناسبی برای قرارگیری موادی مثل تخم‌مرغ، ظرف سس، قوطی و مواد کوچک‌تر در اختیار شماست. با توجه به ظرافت طبقات روی در، بهتر است وزن زیادی را روی آن‌ها قرار ندهید.

طبقات فریزر اکثرا به صورت کشویی طراحی شده‌اند. به‌کاربردن طبقات کشویی برای فریزر در دستگاه‌های فریزرپایین رایج است و باعث‌شده کاربر بتواند دسترسی راحت‌تری به مواد منجمد داشته باشد. به‌این‌ترتیب بدون نیاز به جابه‌جایی مواد، می‌توانید به قسمت انتهایی فریزر دسترسی داشته باشید. به‌علاوه یخ‌ساز کارتریجی دستگاه در این قسمت قرار گرفته است.

یخچال فریزر تک درب هاردستون مدل HD5

جمع‌بندی

پیش از خرید یخچال فریزر تک درب هاردستون مدل HD5 به ابعاد آن توجه داشته باشید. یخچال‌های دوقلو فضای زیادی را از آشپزخانه اشغال می‌کنند و ممکن است در خانه‌های کوچک مشکل‌آفرین باشند. این محصول با قابلیت‌های سرمایشی کارآمد مثل امکان سرمایش و انجماد سریع عرضه‌شده است. وجود آبریز بیرونی از مزایای قابل توجه و کاربردی این دستگاه است که به صرفه‌جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از سرمای داخلی دستگاه کمک شایان توجهی می‌کند. گفتنی است هاردستون یخچال فریزر دوقلوی HD5 خود را با ظرفیت 607 لیتر و مناسب برای خانواده‌های پرجمعیت طراحی کرده است.

یخچال فریزر تک درب هاردستون مدل HD5

قیمت و فروشندگان این محصول را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *