مقالات

معرفی برند : ال‌ جی ، این شرکت بزرگ را بیشتر بشناسید

برند ال جی

ال‌ جی را به واسطه‌ی لوازم الکترونیکی و مخصوصا خانگی می‌شناسیم اما ال‌ جی الکترونیک که تولید کننده‌ی این محصولات است خود یکی از ۶۳ شرکت زیر مجموعه‌ی ال‌جی است. ال جی یکی از بهترین برندها تکنولوژی شناخته می‌شود که تلفیق نوآوری و کیفیت موجود در محصولات این شرکت، بی هیچ چون و چرایی هر خریداری را جذب خود می‌کند.

سرگذشت شرکت ال جی

ال جی در سال 1958 با همت «کوو این هوی» Koo In-Hwoi پایه گذاری شد و نام گلداستار را برای خود برگزید و عمده فعالیت این شرکت روی لوازم خانگی متمرکز شده بود به طوری که گلداستار اولین محصولات الکترونیکی کشور کره جنوبی را تولید کرد که شامل اولین رادیو، تلویزیون، یخچال و دستگاه‌های تهویه مطبوع می‌بود. در مارس 1986 اولین شعبه خارجی گلداستار در نیویورک افتتاح گردید. اما بحث تاسیس گلداستار پیچیده‌تر از تصور است، و در ابتدا Koo In-Hwoi شرکتی برای تولید مواد شیمیایی با نام  Lucky را در سال 1947 افتتاح کرد. 5 سال بعد Hwoi به فکر تاسیس یک شرکت الکترونیکی افتاد و این شرکت در این سال آغاز به کار کرد. نکته بسیار جالب توجه تولید و عرضه محصولات الکترونیکی با مارک‌تجاري Lucky است، اما مدتی بعد این محصولات با مارک‌تجاري گلداستار تولید گردیدند (از نظر تغییر نام رکوددار است!). در سال 1958 اتفاق عجیبی در تاریخ صنعت کره جنوبی رخ داد و آن اتفاق، ادغام شرکت‌های Lucky و Goldstar بود! بله، یک شرکت ساخت قطعات پلاستیکی و یک شرکت ساخت لوازم الکترونیکی با یکدیگر ادغام شدند. همانطور که می‌دانید تمام لوازم‌خانگی نیاز به یک خانه امن برای قطعات داخلی خود دارند و چه‌چیز بهتر از قاب پلاستیکی! این ادغام سبب پیشرفت و سرعت گرفتن روند تولید لوازم خانگی گلداستار گردید. خب، شاید بپرسید ال‌جی کجاست! شرکت ال جی، سه سال پس از ادغام این دو شرکت در سال 1995 شکل گرفت و نام LG برگرفته از ابتدای نام Lucky و Goldstar و همچنین تداعی‌کننده شعار شرکت یعنی Life’s Good بوده است.

شرکت لاکی قبل از ادغام

شرکت لاکی 11 سال قبل از گلداستار و در سال 1947 تاسیس شد. این برند که با نام « لک-هوی کمیکال » Lak Hui Chemical کارش را آغاز کرده بود، در زمینه تولید لوازم آرایشی و بهداشتی فعالیت می کرد. در سال 1952 حوزه فعالیت شرکت از تولید لوازم آرایشی و بهداشتی فراتر رفت و محصولات پلاستیکی تولید کرد . این پلاستیک ها علاوه بر استفاده در خانه ی کره ای ها، به عنوان ساختمان بردهای الکتریک در لوازم الکتریکی مورد استفاده قرار می گرفتند. سال 1953 شرکت لک هوی ساختمانی را برای خود بنا کرد . این ساختمان  که درحال حاضر شرکت ال جی در آن واقع شده است، بنایی عظیم در زمان خود محسوب می شد. سال بعد برای اولین بار لوازم مرتبط به دندان از جمله خمیر دندان در شرکت تولید شد. در سال 1956 نیز اولین لوله PVC در کره توسط این شرکت تولید گردید. شرکت لک هوی که در سال های اول عمرش با نام Lak Hui Chemical Industrial Corp شناخته شده بود ، در سال 1974 نامش را به Lucky Corp تغییر داد .

گلدستار برای اولین بار رونمایی شد

اولین رادیو تولیدی در کره

در سال 1958 شرکت گلداستار که در واقع شرکت اصلی پدید آورنده ال جی است ، شروع به کار کرد. در همین سال بخش طراحی صنعتی اش را در کره راه اندازی کرد و بر روی وسایل الکتریکی و طراحی و تولید این دست از محصولات متمرکز شد. در 15 نوامبر 1959  اولین محصول LG که رادیو بود، عرضه شد و به عقیده بسیاری بجز پیامهای مبادله شده توسط این وسیله ، پیامی بزرگی را هم با خود به یدک می کشید و آن پیام شروع صنعت الکترونیک در کره بود . با دیدن این رادیو که برای اولین بار در کره تولید شده بود ، این پیام در ذهن همگان تداعی شد که این شرکت ، کره را در صنعت الکترونیک پر آوازه خواهد کرد. سال 1960 فعالیت های گلدستار گسترش یافت و تولید محصولات شیمیایی و الکترونیکی نیز به شرکت افزوده شد. این گروه از همان ابتدا موفقیتش را به رخ همگان کشید و اولین فن کره ای را تولید کرد. اولین تلفن کره ای ها سال بعد و در ال جی تولید شد.

فعالیتهای شرکت ال جی

الکترونیک

شروع فعالیت‌های ال‌جی در این صنعت از سال ۱۹۵۸ و با تاسیس گلداستار بوده است. آنها در طول تاریخچه‌ی بیش از نیم قرن خود نوآوری‌های متعددی را به جهان عرضه کرده‌اند. در حال حاضر محصولات الکترونیکی این شرکت در چند زیرمجموعه با نام ال جی الکترونیکس، ال جی دیسپلی، ال جی اینوتک و سیلیکون ورکس تولید می‌شوند.

تاریخچه ال جی

ال‌جی الکترونیکس شناخته‌شده‌ترین زیرمجموعه در این بخش است که با هدف تولید محصولات نهایی برای مصرف‌کنندگان فعالیت می‌کند. طبق آخرین آمار، این زیرمجموعه بیش از ۸۲ هزار کارمند را در ۱۱۹ مرکز در سرتاسر جهان استخدام کرده است. محصولات ال‌جی الکترونیکس در چهار بخش اصلی سرگرمی‌هی خانگی، موبایل و ارتباطات، لوازم خانگی و قطعات خودرو تولید می‌شوند.

برند ال‌جی الکترونیکس در سال ۱۹۹۴ به‌طور مستقل از گلداستار زاده شد و در اولین اقدام برای گسترش هرچه بیشتر بازار و تولیدات خارجی، شرکت آمریکایی زنیث، تولیدکننده‌‌ی تلویزیون را خریداری کرد. آنها اولین گوشی موبایل جهان در شبکه‌ی CDMA را در سال ۱۹۹۵ تولید کرده و آن را برای اپراتورهای Ameritech و GTE تامین کرد.

تلویزیون

تلویزیون یکی از اصلی‌ترین محصولات برند ال‌جی الکترونیکس است که تاریخچه‌ی آن به اولین تلویزیون کره‌ی جنوبی ساخته‌ی کلداستار باز می‌گردد. پس از سال‌ها توسعه و همکاری با شرکت‌های متعدد از جمله فیلیپس، کره‌ای‌ها باز هم پیشگامی خود را در این صنعت به رخ کشدیند و در سال ۲۰۰۷، اولین تلویزیون اینترنتی جهان را عرضه کردند. در سال‌های بعدی تمرکز روی توسعه‌ی سیستم‌عامل این تلویزیون‌ها و همچنین ساخت محصولاتی پیشرفته‌تر با امکانات قوی‌تر ادامه یافت. ال‌جی اولین تولیدکننده‌ی تلویزیون پلاسما در جهان نیز بوده است.

تلویزیون OLED‌ ال‌جی

پس از موفقیت در عرضه‌ی محصولات نوآورانه و اولین بودن در بخش‌های مختلف اعم از تلویزیون‌های سه‌بعدی، 4K و UHD، محصولات این شرکت در حال حاضر انواع نوآوری‌ها اعم از هوش مصنوعی، صفحات نمایش اولد و همچنین صفحات فوق باریک را در خود جای داده‌اند. از آخرین محصولات تولیدی بخش تلویزیون در ال‌جی الکترونیکس می‌توان به سری پرمیوم آنها اشاره کرد که از هوش مصنوعی AI Thinq مجهز به دستیار گوگل استفاده می‌کنند.

گوشی موبایل و گجت‌های هوشمند

گوشی‌های موبایل بخش دیگری از محصولات الکترونیکی ال‌جی را تشکیل می‌دهند که با ظهور و گسترش اولین نمونه‌های جهانی، در سبد تولیدات این شرکت قرار گرفتند. الجی تاکنون گستره‌ی وسیعی از محصولات را در این حوزه تولید کرده و تا چند سال پیش جزو سه شرکت برتر تولیدکننده‌ی این محصولات بوده است. اولین گوشی تولید شده توسط این شرکت کره‌ای با بازار هدف کاربران عمومی، LG 510W نام داشت که با طراحی بازشو در سال ۲۰۰۲ به بازار عرضه شد.

تاریخچه ال جی

با گسترش گوشی‌های هوشمند و همچنین، ظهور سیستم‌عامل محبوب اندروید، ال‌جی نیز از غافله عقب نماند و اولین گجت خود را در این بخش با نام LG-GW620 در سال ۲۰۰۹ به بازار عرضه کرد. در سال‌های بعد رقابت این شرکت با دیگر فعالان بازار با قدرت ادامه یافت و برخی برندهای گوشی‌های هوشمند مانند اپتیموس، موفقیت‌هایی را برای کره‌ای‌ها به‌همراه داشت. آخرین تلاش‌های ال‌جی برای سلطه بر بازار گوشی‌های هوشمند با برند G عرضه شدند. ال‌جی جی 5 یکی از محصولات نوآورانه‌ی کره‌ای‌ها در سال‌های اخیر بود که طراحی ماژولار گوشی‌های هوشمند را بهتر از رقبا به کاربران معرفی کرد. در سال‌های اخیر برندهای V، Q و K بخش اعظم محصولات این شرکت را شامل می‌شوند. تبلت‌ها بخش دیگری از گجت‌های هوشمند ال‌جی را تشکیل می‌دهند که عموما با برند G Pad به بازار عرضه می‌شوند.

با گسترش ساعت‌ها و گجت‌های پوشیدنی هوشمند، ال‌جی نیز به این بازار وارد شد و اولین ساعت هوشمند خود را با همکاری گوگل و با نام LG G Watch در سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه کرد. محصول بعدی به سرعت و در همان سال عرضه شد که از طراحی صفحه‌ی گرد شبیه به موتو 360 بهره برده و LG G Watch R نام داشت. در سال‌های اخیر برند کره‌ای حرف G را از نام ساعت‌های هوشمند خود حذف کرده و آخرین گجت در این بخش را نیز با نام LG G Watch Sport در سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه کرده است.
LG G Watch R

لوازم خانگی

لوازم خانگی از همان سال‌های ابتدایی گلداستار یکی از شاخه‌های اصلی محصولات شرکت کره‌ای بوده‌اند. آنها در تاریخچه‌ی خود بسیاری محصولات همچون سیستم‌های تهویه‌ی هوا را برای اولین بار تولید کرده‌اند و امروز به یکی از مشهورترین برندهای این محصولات در جهان تبدیل شده‌اند. در سال‌های اخیر این شرکت با به‌کارگیری فناوری‌های پیشرفته‌ی لوازم خانگی هوشمند، فناوری HomeChat را به محصولات خود اضافه کرده و با یکپارچه‌سازی پیام‌رسان LINE با آن، امکانات متعددی همچون ارسال پیام، کنترل و نظارت محصولات هوشمند را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

ال جی دیسپلی

تولید صفحه‌نمایش برای دیگر شرکت‌ها یکی از منبع اصلی درآمد ال‌جی است

ال‌جی دیسپلی یکی دیگر از شرکت‌های مستقل فعال در بخش الکترونیک این شرکت کره‌ای است. فعالیت این بخش در سال ۱۹۹۹ و با شراکت با فیلیپس شروع شد. ال‌جی-فیلیپس ال‌سی‌دی نام این شرکت بود تا این که در سال ۲۰۰۸، فیلیپس تمام سهام خود در این شرکت را فروخت. البته این دو شرکت یک شراکت دیگر به نام LG-Philips Displays نیز داشتند که قطعاتی همچون لامپ‌های پرتوی کاتدی و مواد اولیه همچون شیشه و فسفر را برای صفحات نمایش تولید می‌کرد.

LG Display

ال‌جی دیسپلی ۸ مرکز تولیدی در شهرهای گومی و پاجو کره‌ی جنوبی دارد. مرکز موناژ ماژول درنانجینگ و گوانگژو چین و همچنین وروکلاو در لهستان نیز از مراکز تولیدی این شرکت هستند. این شرکت در نمایشگا‌ه‌های اخیر فناوری از جدیدترین نوآوری‌های خود در صنعت صفحات نمایش رونمایی کرده است. تلویزیون‌های لوله شونده، اولین تلویزیون 8K اولد و فناوری پخش صدا از پنل‌های اولد، آخرین فناوری‌های معرفی شده توسط این شرکت کره‌ای هستند.

ال‌جی اینوتک

دیگر شرکت مستقل ال‌جی در بخش محصولات الکترونیکی، اینوتک است که با تمرکز روی ساخت قطعات الکترونیکی فعالیت می‌کند. این شرکت انواع محصولات را برای بخش‌های دیگر ال‌جی نیز تولید می‌کند. به‌عنوان مثال ماژول‌های دوربین گوشی‌های هوشمند، آداپتور وسایل برقی و ماژول‌های بلوتوث برای ال‌جی الکترونیکس تولید می‌شوند. پنل‌های ال‌ای‌دی برای خودروها، سیستم‌های نظارت تصویری و انواع ماژول‌های الکترونیکی نیز توسط ال‌جی اینوتک تولید می‌شوند.

این شرکت راهکارهای جامع الکترونیکی را نیز برای خانه‌ها و سازمان‌ها ارائه می‌کند. از این میان می‌توان سیستم‌های موقعیت‌یابی، امنیتی، خانه‌ی هوشمند و نورپردازی هوشمند را نام برد. نکته‌ی قابل توجه این که محصولات سیلیکونی دیگر بخش‌ها مانند مدارهای مجتمع الکترونیکی توسط زیرمجموعه‌ای دیگر به نام سیلیکون ورکس تولید می‌شود.

صنایع شیمیایی

تاریخچه‌ی محصولات و خدمات صنعت شیمی ال‌جی به سال‌های ابتدایی تاسیس این شرکت و لاکی کمیکال باز می‌گردد. هدف اولیه از همان ابتدا تولید محصولات الزامی برای زندگی روزمره‌ی مردم بوده است.

تاریخچه ال جی

زیرمجموعه‌ی اصلی محصولات شیمیایی LG Chem است که انواع محصولات و راهکارهای شیمیایی را عرضه می‌کند. این شرکت در آمارهای مختلف بزرگترین تولیدکننده‌ی صنایع شیمیایی و پتروشیمی در کره‌ی جنوبی بوده و در جهان نیز رتبه‌ی ۱۳ را به خود اختصاص داده است. عموم محصولات و خدمات این شرکت برای ارائه به شرکت‌های دیگر عرضه می‌شوند. محصولات ال‌جی کمیکال در دسته‌های مواد اولیه، مواد مورد استفاده در صنعت فناوری اطلاعات، مواد فوق پیشرفته و محصولات دارویی عرضه می‌شوند.

مواد اولیه‌ی تولید ال‌جی کمیکال انواع مواد NCC، PO، ABS، PVC، EP را شامل می‌شوند که به‌عنوان مواد پایه در صنایع گوناگون استفاده می‌شوند. دربخش محصولات شیمیایی مرتبط با فناوری اطلاعات، باتری‌های لیتیوم یونی ابتدا در این شرکت به تولید انبوه رسیدند. انواع باتری‌های گجت‌های هوشمند و همچنین خودروهای الکتریکی، محصولات این شرکت در بخش IT را تشکیل می‌دهند. نکته‌ی قابل ذکر این که این شرکت علاوه بر تولید محصولات نهایی همچون باتری، مواد مورد نیاز برای تولید آنها را نیز تولید می‌کند.

ال جی اولین شرکت کره‌ای بود که مجوز ساخت داروی شیمیایی را از FDA دریافت کرد

بخش تولید داروهای شیمیایی این شرکت اولین شرکت کره‌ای بود که در سال ۲۰۰۳ مجوز FDA برای تولید یک دارو را دریافت کرد. آنها تاکنون با پیشرفت‌های متعدد در این زمینه توانسته‌اند داروهایی همچون اولین داروی رشد کودکان یا داروهای جدیدی برای دیابت و آرتروز را به بازار عرضه کنند. نکته‌ی قابل توجه این که اولین واکسن هپاتیت ب در کره تیز توسط ال‌جی کمیکال تولید شده و تا کنون به بیش از ۸۰ کشور صادر شده است. علاوه بر موارد گفته شده کودهای شیمیایی و مواد افزایش رشد محصولات گیاهی و باغی نیز در زمره‌ی محصولات شرکت کره‌ای قرار دارند.

تاریخچه ال جی

از دیگر زیرمجموعه‌های ال‌جی فعال در صنایع شیمیایی می‌توان Farm Hannong فعال در صنعت کشاورزی و محصولات وابسته، LG Hausys تولیدکننده‌ی مواد پیشرفته برای صنایع گوناگون پوششی، LG Household & Healthcare تولیدکننده‌ی لوازم آرایشی و بهداشتی وLG MMA فعال در صنایع پتروشیمی را نام برد.

مخابرات و زیرساخت

ال‌جی در صنعت مخابرات نیز زیرمجموعه‌ها و محصولات متنوعی دارد که با شعار پیشبرد کیفیت ارتباطات کاربران فعالیت می‌کنند. زیرمجموعه‌ی اصلی در این بخش ال‌جی یو پلاس است که پیش از این با نام ال‌جی تلکام فعالیت می‌کرد. این شرکت در سال ۱۹۹۶ تاسیس شده و به‌عنوان یک اپراتور مخابراتی، خدمات مرتبط با این حوزه را ارائه می‌کند. سرویس‌های BankOn وMusicOn از خدمات جانبی این شرکت هستند که هر کدام در بخش‌های مالی و سرگرمی، بخش اعظمی از بازار کره را تحت سلطه‌ی خود دارند.

ال‌جی ابتدا در سال ۱۹۹۶ با ورود به یک رقابت برای اجرای پروژه‌های مخابراتی دولت کره، عزم خود را برای ورود به صنعت مخابرات نشان داد. آنها ابتدا مجوز پیاده‌سازی شبکه‌های CDMA را کسب کرده و ال‌جی تلکام را تاسیس کردند. شرکت بزرگ بعدی با نام ال‌جی پاورکام چند سال بعد به‌عنوان یکی از بزرگترین ISPهای کره وارد میدان شد. در نهایت در سال ۲۰۱۰ ال‌جی تلکام به ال‌جی یو پلاس تغییر نام داد.

از خدمات ارائه شده توسط ال‌جی یوپلاس می‌توان به اینترنت همراه نسل چهارم، اینترنت بر بستر کابل و فیبر نوری، IPTV، پرداخت الکترونیک و خدمات تجاری شبکه اشاره کرد.

تاریخچه ال جی

یکی دیگر از زیرمجموعه‌های ال‌جی در زمینه‌ی شبکه و مخابرات، LG CNS است که در سال ۱۹۸۷ تاسیس شد این شرکت با تمرکز روی خدمات حوزه‌ی فناوری اطلاعات اعم از یکپارچه‌سازی سیستم‌ها و شبکه‌ها و مشاوره‌ی پیاده‌سازی سیستم‌های تحت شبکه فعالیت می‌کند. ال‌جی سی‌ان‌اس ابتدا برای طراحی، پیاده‌سازی و اجرای خدمات شبکه‌های کامپیوتری در داخل شرکت ال جی تاسیس شد اما پس از مدتی خدمات خود را برای شرکت‌ها و دولت‌های دیگر نیز عرضه کرد. در حال حاضر این شرکت بزرگترین سرویس‌دهنده‌ی فناوری اطلاعات در کره بوده و در پیاده‌سازی بسیاری زیرساخت‌های عظیم عمومی در این کشور نقش داشته است.

فعالیت ال جی در بخش زیرساخت و توسعه‌ی منابع طبیعی، در زیرمجموعه‌ی عظیم این شرکت به نام ال جی اینترنشنال یا LGI انجام می‌شود. این شرکت در سال ۱۹۵۳ تاسیس شده و هدف اصلی آن، ایجاد نیروی محرکه‌ی اقتصادی و تجاری برای شرکت اصلی بوده است. شرکت مذکور ابتدا با نام لاکی اینداستری کورپوریشن فعالیت می‌کرد، سپس به باندو تریدینگ کورپوریشن و پس از آن به لاکی گلداستار تریدینگ تغییر نام داد و در نهایت در سال ۱۹۹۵ نام الجی اینترنشنال برای آن انتخاب شد.

در دهه‌ی ۱۹۸۰ تمرکز این بخش روی فعالیت‌های واردات و صادرات صنایع اصلی ال‌جی معطوف شد. در دهه‌ی پایانای قرن بیستم، این شرکت به زمینه‌های جدید از جمله توسعه‌ی منابع طبیعی وارد شد. در نهایت با شروع قرن ۲۱، سرمایه‌گذاری‌های LGI روی توسعه‌ی زیرساخت افزایش یافته و امروز این شرکت به‌عنوان یکی از متخصصین حرفه‌ای در توسعه‌ی منابع طبیعی شناخته می‌شود.

تاریخچه ال جی

حمل‌ونقل، ساخت‌وساز، مشاوره‌ی کسب و کار و مدیریت ورزشی از شاخه‌های مهم فعالیت ال‌جی هستند

شرکت ال‌جی اینترنشنال در حال حاضر در ۸۰ هاب کسب‌وکار در قاره‌های آسیا، اروپا و آمریکای شمالی سرمایه‌گذاری و فعالیت کرده است. آنها پروژه‌های متعددی را در بخش‌های زغال سنگ، نفت، فلزات غیر آهنی و دیگر مواد باارزش، در دست اجرا دارند. از پروژه‌های بزرگ اخیر این شرکت می‌توان به کارخانه‌ی پلی‌پروپیلن در ویتنام، میدان نفتی در عمان، پالایشگاه گاز در ترکمنستان، معادن و کارخانجات زغال سنگ در چین و کارخانه‌ی سیمان در میانمار اشاره کرد.

چهارمین هولدینگ بزرگ کره‌ی جنوبی، برای رفع نیازهای لجستیکی خود و همچنین ارائه‌ی خدمات برای دیگر شرکت‌های بزرگ دنیا، زیرمجموعه‌ی لجستیگی Pantos را در اختیار دارد. این شرکت از سال ۱۹۷۷ شروع به کار کرده و با چشم‌انداز تبدیل شدن به بازیگری بزرگ در صنعت حمل‌ونقل جهانی فعالیت می‌کند. شرکت‌های بزرگ جهان از سونی و هیوندای تا ای‌بی و تویوتا و بسیاری تولیدکنندگان باسابقه‌ی بین‌المللی، در لیست مشتریان این شرکت قرار دارند.

پانتوس ابتدا در سال ۱۹۷۷ و با نام Bumhan Huengsan به‌عنوان یک شرکت خدمات حمل‌ونقل هوایی تاسیس شد و پس از چندین همکاری با زیرمجموعه‌های بزرگ ال‌جی از جمله ال‌جی الکترونیکس و ال‌جی کمیکال در ابتدای قرن ۲۱، در سال ۲۰۱۵ به‌صورت رسمی به یکی از زیرمجموعه‌های این شرکت تبدیل شد.

تاریخچه ال جی

ServeOne یکی دیگر از زیرمجموعه‌های ال‌جی است که در بخش مشاوره‌ی کسب‌وکار و همچنین صنایع ساخت‌وساز و توسعه‌ی زیرساخت فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۱۹۸۰ و با تمرکز روی فروش و رهن و اجاره‌ی املاک و مستغلات تاسیس شد و اولین فعالیت‌های آن مربوط به مدیریت ساخت‌‌وساز برج‌های دوقلوی ال‌جی بود.

هولدینگ بزرگ ال‌جی برای کسب‌وکار تبلیغات و بازاریابی خود نیز یک شرکت مستقل دارد. این شرکت در سال ۱۹۶۲ و با تمرکز روی تبلیغات برای بخش صنایع شیمیایی لاک-هوی تاسیس شد و با شروع قرن ۲۱ به هولدینگ GIIR تغییر نام داد. در حال حاضر زیرمجموعه‌های HS Ad وLBEST، بخش‌های اصلی تبلیغات و بازاریابی این شرکت هستند.

هولدینگ گسترده‌ی ال‌جی در ورزش نیز فعالیت‌هایی جدی دارد. آنها در سال ۱۹۸۳ شرکت ال جی اسپورتس را تاسیس کردند که به‌عنوان اولین شرکت مدیریت ورزشی در کره‌ی جنوبی شناخته می‌شود. تمرکز این شرکت در سال‌های اولیه روی ورزش‌های بیسبال و بسکتبال بوده و تیم بیسبال LG TWINS در سال ۱۹۹۰ به‌عنوان اولین تیم این شرکت تاسیس شده است. تیم بسکتبال ال جی نیز تحت مدیریت این شرکت و با نام LG SAKERS در شهر چانگوون کره تاسیس شد.

علاوه بر موارد گفته شده، گروه ال‌جی نمایندگی کوکاکولا در کره‌ی جنوبی را اخذ کرده و نوشیدنی‌های این شرکت توسط ال‌جی بسته‌بندی و به بازار عرضه می‌شوند. ال‌جی یک زیرمجموعه‌ی تحقیقاتی نیز با هدف پیش‌بینی و تدوین راهکار برای مسائل اقتصادی دارد که تحت عنوان Economic Research Institute فعالیت می‌کند.

ال جی در ایران با گلدیران

خالی از لطف نیست در کنار بحث شیرین موفقیت های ال جی ، به فعالیت های بی نظیر شرکت محبوب گلدیران اشاره ای داشته باشیم. شرکت گلدیران در سال 1376 فعالیت رسمیش را در ایران آغاز کرد. شرکت گلدیران از همان اول کار مشتری مداری را در صدر اهدافش قرار داد و فقط کالاها و محصولاتی از ال جی را وارد ایران کرد که در رده های بالا کیفیت قرار داشته باشند و کالاهایی را که در گروه محصولات طراز اول شرکت شناخته شده بودند را خریداری کرد. فروش محصولات شرکت ال جی در گلدیران با قیمت مناسبی صورت گرفت و در مقایسه با سایر وارد کنندگان که اکثرا در نمایشگاها مشاهده می شدند قیمت محصولات پایین تر بود.
شرکت گلدیران از ابتدای تاسیس تا اکنون طیف وسیعی از محصولات ال جی را به ایران وارد کرده است . محصولات وارداتی ال جی شامل لوازم خانگی، نمایشگرهای تجاری و صنعتی، سیستم‏ها و محصولات تولید برق خورشیدی ، محصولات روشنایی LED ، صوتی و تصویری، موبایل و… می شوند.
در طول حیات شرکت فعالیت زیادی انجام گرفته تا مشتریان از این شرکت راضی و خشنود باشند . برای دستیابی به این هدف شرکتی که در ابتدا تنها یک شرکت تجاری وارد کننده تولیدات ال جی بود در حال حاضر گروهی از شرکت هاست ؛ که شامل بازاریابی و فروش ، صنایع ، لجستیک ، دکوراسیون ، تبلیغات و… هستند ، تمامی این بخش ها باعث شده که مصرف کنندگان محصولات در این شرکت انتظاراتشان بالا رود و شرکت های دیگر را با گلدیران مقایسه نمایند ، اما در واقع هدف و روش رسیدن به هدف در این شرکت کاملا برنامه ریزی شده است و اگر شرکتی بخواهد اینگونه موفق شود باید برنامه ریزی شده و هوشمندانه عمل کند.
در سال های ابتدای عمر گلدیران این شرکت شعار تبلیغاتی « گلدیران ضمانت خرید شماست » را برای خودش برگزید اما پس از سال ها این شعار جای خود را به «روی خوش زندگی » داد . این امر به چند دلیل ممکن است روی داده باشد ، در سال های ابتدایی تاسیس شرکت گلدیران جزو محدود شرکت هایی بود که خدمات پس از فروش ارائه می داد ، اما به مرور شرکت های دیگر نیز همین عمل را انجام دادند ، تا جایی که این دیگر برتری و مزیت شرکت به نسبت سایر رقیبان نبود بلکه وظیفه ای بود که باید همگان آن را انجام می دادند ، به این علت گلدیران شعارش را تغییر داد. دلیل دیگری که ممکن است شعار به خاطرش تغییر کرده باشد هماهنگی شعار ، با شعار شرکت ال جی است و دلالت هر دو شعار به حرکت به سمت زندگی بهتر است.

نمایندگی ال جی در ایران

و در پایان

این حقیقت بر هیچکس پوشیده نیست که ال جی یکی از بزرگترین کمپانی ها جهان است! این کمپانی دارای بیش از 82 هزار کارمند است که همه آنها  برای پیشرفت این کمپانی تلاش می کنند.

بخش سرگرمی ال جی یکی از اساسی‌ترین بخش‌ها این شرکت محسوب می‌شود که اخیرا با ارایه نسل جدید پرچمدار خود و رقابت تنگاتنگ با سونی و سامسونگ و اچ تی سی، این اهمیت بیش از پیش نمایان شده است. ال جی، همچنین در بخش تلوزیون هم همواره جزو برترین‌ها بوده و  اخیرا در این بخش توانسته تلویزیون منحنی تولید کند .

شاید در آینده‌ای نه چندان دور بتوانیم شاهد حضور گوشی‌ و تبلت هاخارق‌العاده‌ای از این شرکت باقدمت و محبوب باشیم.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *