مقالات

ماشین لباسشویی بخارشوی را بیشتر بشناسید

ماشین-لباسشویی-بخارشوی

امروزه اکثر ماشین لباسشویی‌های مدرن دارای تکنولوژی نوآورانه‌ی بخار هستند. در ماشین لباسشویی بخارشوی ، آب و بخار باهم لکه‌ها، بوی ناخوشایند و چروک‌های هر نوع پارچه را از بین می‌برند. ماشین لباسشویی‌های بخارشوی نسبت به ماشین لباسشویی‌های قدیمی لباس‌ها را باقدرت بیشتری می­شویند و با ظاهری صیقلی و فوق مدرن، شستشو را به‌روز می‌کنند.

خیلی خوب است که وقتی لباس‌ها را از ماشین لباسشویی خارج می‌کنید صاف و بی چین‌وچروک باشند و لباس‌ها و ملافه‌ها با برنامه‌ی شستشویی که آلرژن­های شایع آن‌ها را از بین می‌­برد شسته شوند. همه‌ی این‌ها به کمک ماشین لباسشویی بخارشوی به دست می‌آید.

آیا این ویژگی‌های عالی توجه شما را جلب کرده است؟ در اینجا دلایل دیگری را بیان می‌کنیم که با خواندن آن­ها تصمیم می­‌گیرید ماشین لباسشویی قدیمی­‌تان را با ماشین لباسشویی بخارشو تعویض کنید.

ماشین لباسشویی بخار شوی

فرآیند شستشو در ماشین لباسشویی بخارشوی چگونه است

برای فهمیدن چگونگی کار ماشین لباسشویی بخارشوی باید سیکل شستشو را تقسیم بندی کنید. زمانی که در مرحله‌ی شستشوی اولیه آب وارد دیگ می‌شود، آب و بخار به همراه هم لباس‌ها را کاملاً خیس می‌کنند. بخار هنگام شروع شستشو دمای آب را افزایش می‌دهد. افزایش دمای آب باعث حل شدن ماده‌ی شستشو می‌شود و امکان پخش شدن عمیق آن در لباس‌ها و پارچه را فراهم می‌کند. وقتی سیکل شستشو به اتمام رسید بخار بیشتری به دیگ آزاد می‌شود و دما را به حدی افزایش می‌دهد که باعث ضدعفونی لباس‌ها می‌شود، سپس پارچه را نرم می‌کند و چروک‌های عمیقی را که طی سیکل شستشو ایجادشده است برطرف می‌کند.

بخار واقعاً چروک لباس‌ها را کاهش می‌دهد؟

استفاده از بخار در ماشین لباسشویی باعث کاهش ایجاد چروک می­شود. وقتی پارچه گرم و خیس می‌شود خصوصیاتش تغییر می‌کند، زبر و خشن می‌شود و همین باعث چروک شدن آن می‌شود. مرحله‌ی بعدی شستشو در کاهش این چروک‌ها مؤثر است چون بخار به داخل پارچه نفوذ کرده و زبری آن را از بین می برد. شکی نیست که با داشتن یک ماشین لباسشویی بخارشو زمان کمتری را در مقابل میز اتو برای اتو کردن لباس‌ها خواهید گذراند.

فناوری بخار ال جی

آیا نحوه‌ی کار همه‌ی ماشین لباسشویی های بخارشوی یکسان است؟

بااینکه نحوه‌ی کار ماشین لباسشویی‌های بخارشو یکسان است، اما در بعضی از مدل‌ها تفاوت‌های عمده‌ای وجود دارد. در بعضی از ماشین لباسشویی‌های بخارشو آب درون دیگ گرم شده و تبدیل به بخار می‌شود، در­حالیکه در مدل‌های دیگر ژنراتورهای مخصوصی وجود دارد که با استفاده از قطعه‌ی جداگانه‌ای آب را به بخار تبدیل می‌کنند. وقتی بخار تولید شد به کمک یک لولۀ متصل به افشانک به داخل دیگ فرستاده می‌شود.

بهترین ماشین لباسشویی بخارشو کدام است؟

در بازار ماشین لباسشویی‌های بخارشوی بسیاری وجود دارد، اما بسیاری از افراد ماشین لباسشویی بخارشوی ال جی را انتخاب می­‌کنند که دارای 9 برنامه‌ی شستشو و پنج نوع درجه حرارت است. این ماشین لباسشویی بدون توجه به میزان بار چروک لباس‌ها را به‌طور یکسان برطرف می‌کند. بهترین ویژگی ماشین لباسشویی بخارشوی ال جی سیستم کاهش آلرژن آن است. در سیکل شستشوی آلرژن که مورد تأیید موسسه‌ی آسم و آلرژی آمریکا است، ۹۵ درصد آلرژن‌های خانگی چسبیده به لباس‌ها مانند موی حیوانات و مایت گردوغبار از بین می‌رود و این توانایی به دلیل افزایش یافتن دمای آب به مقدار زیاد است. ماشین لباسشویی بخارشوی ال جی تنها مدل موجود در بازار است که آلرژن ها را به‌طور مؤثر از بین می‌برد و سبب تسکین علائم افراد دارای حساسیت می‌شود. ویژگی کاهش موی حیوانات گزینه‌ی خوبی برای افرادی است که حیوان خانگی دارند. همچنین با ابعاد 4.2 فوت مکعب بزرگ‌ترین ماشین لباسشویی بخارشوی موجود در بازار است. درنتیجه می‌توانید لباس‌های بیشتری را شسته و نیاز به اتو کردن کاهش می‌یابد.

مطالب خواندنی مرتبط با این متن

– چقدر لباس داخل ماشین لباسشویی بریزیم

– فناوری های جدید ماشین لباسشویی/یک

– آشنایی با فناوری اکو هیبرید (Eco hybrid) در ماشین لباسشویی ال جی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *