قوانین و مقررات

کاربر گرامی لطفاً موارد ذیل را جهت استفاده بهینه از خدمات سایت خرید لوازم خانگی به دقت ملاحظه فرمایید :
ورود کاربران به وب ‌سایت هنگام استفاده از پروفایل شخصی، مقایسه قیمت، ارتباط با منابع فروش محصولات معرفی شده و سایر خدمات ارائه شده ، به معنای پذیرفتن شرایط ، قوانین سایت خرید لوازم خانگی است. توجه داشته باشید که ثبت نام و عضویت در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین سایت ما از سوی کاربر می باشد.

قوانین عمومی :
توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه ‌های سایت خرید لوازم خانگی منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه ‌ها و سرویس ها تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می ‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است .

تعاریف طرفین کاربری :

– سایت خرید لوازم خانگی : یک بازار مجازی 100% تخصصی در زمینه محصولات بازار لوازم خانگی می باشد که منابع اصلی و فروشندگان کالاها را معرفی می کند و فروشندگان معرفی شده قیمت روز کالاهای خود را با به روزرسانی خود در اختیار کاربران قرار میدهند.

– کاربر مصرف کننده : هر فردی که در سایت خرید لوازم خانگی به عنوان کاربر معمولی ثبت نام کرده و شناسه کاربری دارد.

– کاربر فروشنده : هر فردی که در سایت خرید لوازم خانگی به عنوان شرکت یا فروشگاه ثبت نام کرده و شناسه کاربری دارد.

– کاربر فروشنده دارای اعتبار : کاربر فروشنده ای که جهت فعالسازی کنترل پنل خود ، شارژ مالی انجام داده است و می تواند کالاهای خود را قیمت گذاری و در معرض دید خریداران قرار دهد. سایت خرید لوازم خانگی تنها اقدام به معرفی محصولات و مقایسه قیمت های این کاربرهای فروشنده می نماید و هیچگونه دخالتی در روند ارسال کالا و دریافت وجه این فروشگاه ها ندارد و هنگام خرید از این فروشگاه ها کاربر مستقیم به وب سایت فروشگاه اصلی یا محل کسب فروشنده مراجعه می نماید.

– مسدود کردن حساب کاربری : حساب کاربری بصورت موقت بسته می شود.

– بلوکــه کردن حساب کاربری : حساب کاربری بصورت کامل و دائمی مسدود می شود.

– تعهــدات عمــومی کاربران : مسئولیت اطلاعات و تصاویر درج شده در پروفایل کاربران ( کاربر معمولی و کاربر فروشنده ) بصورت مستقیم بر عهده ثبت نام کننده می باشد.

– تعهــدات کاربر فــــروشنـده : جهت حفظ و ارتقا رضایتمندی خریداران و سایر فروشندگان در حوزه قیمت کالاها، کاربر فروشنده موظف است در قیمت گذاری کالاهای خود، ضمن درج قیمت رقابتی و منصفانه، به گونه ای عمل کند که کالاها را به قیمتی که درج کرده است به خریدارانی که از سمت سایت خرید لوازم خانگی معرفی میگردند تحویل نماید. درصورت عدم رعایت و گزارش تخلف، پس از بررسی، موارد ذیل اعمال میگردد :
الف ) مرتبه اول : اعلام مورد تخلف قیمت گزاری جهت اصلاح قیمت
ب  ) مرتبه دوم : غیرفعال نمودن کنترل پنل قیمت گذاری به مدت 48 ساعت
ج  ) مرتبه سوم : فسخ قرار داد و مسدود نمودن کنترل پنل قیمت گزاری کالاها
مدت توافقنامه :
این توافقنامه از زمانی که کاربر در سایت خرید لوازم خانگی عضو می شود شروع شده و زمان پایان آن زمانی است که حساب کاربر در سایت بلوکه می شود و یا به درخواست کاربر مسدود می گردد.
شرایط عمومی :

– اطلاعات فردی و مالی کاربران در سایت محرمانه است و در هیچ صورت بجز حکم دادگاه در اختیار هیچ فرد و یا سازمانی قرار داده نخواهد شد.

– در صورتیکه سایت خرید لوازم خانگی احساس کند که کاربر هرگونه سعی در تقلب و یا تغییر در نحوه صحیح کارکرد وب سایت را دارد می تواند بدون اطلاع قبلی حساب کاربری را غیرفعال و یا بطور کامل مسدود و بلوکه کند و کاربران در خصوص این مورد فقط یک بار حق اعتراض دارند که می بایست اطلاعات کاملی را در خصوص اثبات خود برای ما ارسال کنند و رد و یا قبول این اعتراض فقط توسط سایت خرید لوازم خانگی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در خصوص این بند نیز کاربر حق شکایت و اعتراض مجدد را ندارد.

– سایت خرید لوازم خانگی در رد و یا قبول سایت فروشگاه آزاد است و می تواند قبل از نمایش و یا در زمان نمایش ، همکاری خود را بصورت یک طرفه قطع کند. در مواردی که سایت فروشگاه خلاف قوانین جاری کشور باشد حساب کاربر نیز مسدود و بلوکه خواهد شد و هیچ پرداخت و یا بازپرداخت وجهی صورت نخواهد گرفت. در موارد دیگر این سایت خرید لوازم خانگی است که تصمیم خواهد گرفت چه میزان از مبلغ موجود در حساب را به کاربر پرداخت و یا استرداد کند .

– این توافقنامه می تواند برای سایت های خاص و یا کاربران خاص بصورت اختصاصی نوشته و امضا شود اما تا قبل از امضا توافقنامه اختصاصی هر دو طرف موظف به رعایت تمام مواد این توافقنامه آنلاین می باشند که پس از امضا توافقنامه جدید این توافقنامه به خودی خود باطل است .

– فروشگاه ها و شرکت های عضو در سایت خرید لوازم خانگی موظف هستند منطبق بر ماده 37 قانون تجارت الکترونیکی حداقل تا 7 روز کاری وقت برای انصراف از قبول کالا با ارائه دلیل قابل قبول به خریداران خود بدهد، برای مواردی که کالایی ارسال نشده است بدون تحمل جریمه و در مواردی که کالا ارسال شده است تنها هزینه تحمیلی بر مصرف‌کننده، هزینه بازپس فرستادن کالا خواهد بود.

– تمامی نظرات نمایش داده شده در خرید لوازم خانگی توسط کاربران درج می شود و سایت خرید لوازم خانگی پس از رویت و کنترل عدم تداخل با قوانین موضوعه تجارت اینترنتی نظرات را جهت نمایش تائید می نماید و هیچگونه مسئولیتی در قبال نظرات کاربران را عهده دار نمی باشد و مثبت یا منفی بودن نظرات مشتریان در مورد برندها یا گارانتی ها و… تجربیات شخصی ایشان می باشد.

– لازم به ذکر می باشد که تنها اطلاعاتی از سایت ما حذف می شود که با قوانین جمهوری اسلامی ایران مغایرت داشته باشند و یا دستور مقامات قضایی مبنی بر حذف آن ارائه گردد.

– مسئولیت و خسارت ناشی از هرگونه اعتراض و شکایات مصرف کنندگان به مراجع قضایی، اتحادیه ها و مراجع ذیصلاح دیگر نسبت به عدم تحویل کالا با قیمت درج شده توسط فروشنده بر عهده آگهی دهنده می باشد.

– آگهی دهنده موظف است در صورت واریز وجه توسط مصرف کننده و عدم تحویل کالای خریداری شده به وی مبلغ واریزی مصرف کننده را ظرف مدت 48 ساعت عودت دهد، در غیر اینصورت مجری میتواند پنل کاربری آگهی دهنده را مسدود نموده و تعهدی در قبال بازگرداندن وجه فاکتور به آگهی دهنده را ندارد.

– کاربران سایت چه صاحبان فروشگاه چه کاربران عادی و خریداران هر دو در زمان ثبت نام موافقت خود را با تمام قوانین سایت اعلام کرده اند و حق هرگونه شکایت و اقدام قانونی را در خصوص فعالیت های سایت از خود سلب کرده اند و تنها مرجعی که می تواند در خصوص این توافق نامه نظر بدهد شواری انتظامی سازمان نظام صنفی و یا داور مرضی الطرفین آشنا با موضوع اینترنت می باشد.

– کاربران سایت آگاهی دارند که سایت خرید لوازم خانگی می تواند قوانین سایت را شامل شرایط مالی، شرایط استفاده و شرایط کاربری را در هر زمان و به هر صورت تغییر دهد اما نمی تواند با وضع قانون جدید در حساب های مالی قدیمی کاربران تغییر ایجاد کند.

– سایت خرید لوازم خانگی در صورت مشاهده تخلفات و نقض مقررات هر زمان می تواند اکانت های کاربری کاربران را مسدود کند و در این خصوص ملزم به پاسخگویی نیست و فقط گزارشی از روند و دلایل مسدود شدن دسترسی را برای کاربر ارسال می کند و کاربر در این خصوص هیچ گونه حقی برای اعتراض داخل سایت و یا از طریق مراجع قانونی را ندارد.

– سایت خرید لوازم خانگی در صورت مشاهده و یا احتمال وجود هر گونه تناقض اطلاعات و نام کاربری وارد شده با اطلاعات واقعی فرد، می تواند اکانت کاربری کاربران را مسدود کند . برای تایید اطلاعات و اطمینان از صحت اطلاعات در بازه های زمانی مختلف نیز می تواند از کاربر درخواست ارسال اطلاعات تکمیلی داشته باشد.