مقالات

فناوری های جدید ماشین لباسشویی/یک

فناوری های جدید ماشین لباسشویی

امروزه ماشین لباسشویی یکی از لوازم خانگی پر کاربرد در خانواده ها می باشد. اهمیت و کاربرد این دستگاه باعث شده فناوری های جدید در ماشین لباسشویی ، جایگاه ویژه ای داشته باشد .

فناوری های جدید در ماشین لباسشویی باعث شده که مصرف انرژی کاهش و نیز کیفیت شستشوی لباس بهبود یابد لذا شرکتهای تولید کننده ماشین لباسشویی همیشه در جستجو و تحقیق در مورد فناوری های جدید ماشین لباسشویی هستند تا بتوانند در بازار لوازم خانگی سهم و جایگاه مناسبی داشته باشند.

لذا در هنگام خرید لوازم خانگی توجه و دقت به فناوری های جدید باعث می شود خریدی هوشمند و مناسب داشته باشید
ما در این مقاله چند فناوری جدید را که برند های مختلف تولید لوازم خانگی در ماشین لباسشویی بکار برده اند توضیح داده ایم

فناوری  QuickDrive

تکنولوژی QuickDrive

این فناوری برای اولین بار در لباسشویی سامسونگ به کار گرفته شد و زمان لازم برای عملکرد دستگاه را به نصف کاهش داد و بدین طریق صرفه جویی در زمان را که مشتریان همواره به دنبال آن بودند، امکان پذیر شد. البته این افزایش سرعت همچنان با حفظ کیفیت عملکرد ماشین و کارایی مصرف انرژی همراه است و دوام لباس های شما را پایین نمی آورد. در این فناوری ، جریان آب به سرعت بر روی لباس ها میریزد و این امر باعث می شود تا مواد شوینده در عمق بافت لباس نفوذ کند و شستشویی کامل را در مدت زمانی کوتاه حاصل نماید. بنابراین برخلاف سیستم شستشوی لباسشویی های معمولی که لباس ها را به بالا و پایین، میچرخانند، فناوری  QuickDrive، لباس ها را به جلو و عقب هم می چرخاند. به این ترتیب حتی در مقایسه با زمان های طولانی تر نیز لباس ها را تمیزتر می شوید.

فناوری های جدید ماشین لباسشویی سامسونگ در عین حال که کیفیت و کارایی شستشو را افزایش داده و زمان شستشو را به نصف کاهش میدهد، هیچ آسیبی به بافت پارچه وارد نمی کند.
از طرفی QuicKDrive با تایید عملکرد، کارایی در مصرف انرژی و مراقبت از بافت پارچه به همراه دوام بسیار بالا، مورد تایید حرفه ای ترین سازمان های استاندارد جهانی قرار گرفت.

 

فناوری  EcoBubble

تکنولوژی EcoBubble

از دیگر فناوری های جدید ماشین لباسشویی شرکت سامسونگ فناوری حباب ساز EcoBubble ماشین لباسشویی سامسونگ قبل از چرخه شستشو، آب و شوینده را با هوا ترکیب کرده و حباب می سازد. این حباب ها در بافت لباس نفوذ کرده و تاثیرات ضدعفونی کردن لباس را در زمان کمتر، چندین برابر افزایش می دهند. همچنین با وجود فناوری دکمه Bubble Soak دیگر نگران از بین بردن انواع لکه‌های سرسخت نباشید. به واسطه ی این فناوری لباس‌ها به‌طور کامل در حباب خیس می‌شوند، و بدین‌ترتیب لکه‌ها عملاً سست شده و از بین می‌روند.

حبابهای ویژه بدون نیاز به گرما یا برنامه های شستشوی بلند مدت و سخت، بطور یکنواخت و بسیار سریع در درون الیاف البسه نفوذ کرده و آلودگی ها و لکه ها را پاک می کنند. این حبابهای محافظ همچون بالشتکی از ساییدگی الیاف در دور چرخش بالا و یا برنامه های سخت و طولانی جلوگیری می کنند.

با EcoBubble دیگر نیازی به اتلاف انرژی برای گرم کردن آب نیست. به همین دلیل تا ۷۰% باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود. این در حالی است که کیفیت شستشو نیز بهبود می یابد.

اکو بابلاین فناوری، به ویژگی های بسیار کارآمدی مجهز می باشد. این ویژگی ها عبارتند از:

ویژگی Laundry Recipe، پیشنهادات خودکاری را در مورد چرخه شستشوی بهینه بر اساس اطلاعاتی مانند رنگ و نوع پارچه ارائه می دهد و دیگر نیازی نیست که کاربر در مورد مناسب ترین و بهترین چرخه شستشو، حدس بزند.

ویژگی HomeCare Wizard نیز ماشین را مور ازریابی قرار می دهد و مشکلات بالقوه را به کاربر هشدار داده و به سرعت نیز راه حل هایی را برای برطرف کردن آن مشکل، پیشنهاد می کند.

این ماشین لباسشویی فناوری ذکر شده را دارد

فناوری  True Steam™

تکنولوژی بخار در ماشین لباسشویی

شرکت ال جی سعی کرده است از فناوری های جدید ماشین لباسشویی در تولیدات خود بسیار استفاده کند که یکی از آنها فناوری  True Steam™، این فناوری، آب را به بخار برای شستشو تبدیل می کند، تا مصرف انرژی کمتر و کیفیت بهتری نسبت به سیستم های قبلی داشته باشیم. در این فناوری با بهره گیری از نفوذ ذرات بخار، مواد حساسیت زا و باکتری های مضر از لباس، بدون صدمه به تار و پود پارچه خارج می گردد. ماشین لباسشویی ال جی به دلیل استفاده ازاین فناوری، توسط سازمان هایی مانند AAFA و ASL موفق به دریافت گواهینامه در این زمینه شده است. از طرف دیگر فناوری بخارشوی ال جی تازگی و طراوت خاصی با پخش بخار به لباسها می بخشد که از بین برنده چروک البسه تنها در ۲۰ دقیقه است.

  • فناوری بخار با قابلیت ضد آلرژیک‌، آلرژن‌ها را از بین می‌برد. موضوع از این قرار است که بخار با درجه مطلوب و قابلیت پاک کنندگی می‌تواند به شکل قابل توجهی آلرژن‌هایی مانند گرد و غبار خانگی‌، موی حیوانات‌، گرده‌های گیاهان و حتی شوره‌های سر را که همگی حساسیت زا هستند از بین ببرد.
  • گاهی اوقات شما وقت کافی برای شستشوی لباس خود ندارید. تصور کنید یک جلسه مهم در پیش دارید یا یک قرار ملاقات حائز اهمیت؛ اما زمان کافی برای شستشوی لباس خود ندارید. وقتی ماشین لباسشویی شما به فناوری بخار تجهیز شده است می‌توانید خیلی ساده لباس را داخل آن قرار دهید و در زمانی کوتاه با بخار شویی، چین چروک‌ها و بوی آن را از بین ببرید.
  • درجه حرارت بخار در طول یک دور شستشو می‌تواند به ۱۰۰ درجه سانتیگراد هم برسد. بخار در این درجه حرارت باکتری‌ها را از بین می‌برد. به خصوص انواع خاصی از باکتری‌ها که روی پارچه‌ها می‌نشینند و می‌توانند سبب بروز مشکلاتی نظیر مسمومیت و اسهال شوند.
  • در نهایت موضوع صرفه جویی به میان می‌آید. توضیح بسیار ساده و قابل درکی در این مورد وجود دارد. شما با استفاده از فناوری بخار که ماشین‌های لباسشویی ال‌جی به آن مجهز هستند، در هر بار شستشو به اندازه ۴ لیتر آب صرفه جویی می‌کنید. یعنی مقداری بیشتر از آبی که یک خانواده در هر روز از تابستان استفاده می‌کنند.
  • از طرف دیگر فناوری بخار به کار رفته در ماشین‌های لباسشویی ال‌جی با ۱۱ درصد صرفه جویی در انرژی، هزینه‌های شما را هم کاهش می‌دهد. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید هر شستشوی بخار مترادف صرفه‌جویی در مصرف برق به میزان روشنایی یک اتاق در مدت زمانی سه ساعت است.

این ماشین لباسشویی فناوری ذکر شده را دارد

 

این فناوری های جدید ماشین لباسشویی که از طرف شرکتهای سازنده لوازم خانگی عرضه می شوند نتیجه تلاشها و تحقیقات بسیار علمی است و چه بسا فناوری های جدید ماشین لباسشویی حاصل هزاران ساعت تحقیقات و پژوهش های دانشمندان حوضه های مختلف علمی می باشد

 

مارا در اینستاگرام دنبال کنید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *