مقالات

فناوری های جدید ماشین لباسشویی/دو

فناوری های جدید ماشین لباسشویی

امروزه ماشین لباسشویی یکی از لوازم خانگی پر کاربرد در خانواده ها می باشد. اهمیت و کاربرد این دستگاه باعث شده فناوری های جدید در ماشین لباسشویی ، جایگاه ویژه ای داشته باشد .

فناوری های جدید در ماشین لباسشویی باعث شده که مصرف انرژی کاهش و نیز کیفیت شستشوی لباس بهبود یابد لذا شرکتهای تولید کننده ماشین لباسشویی همیشه در جستجو و تحقیق در مورد فناوری های جدید در ماشین لباسشویی هستند تا بتوانند در بازار لوازم خانگی سهم و جایگاه مناسبی داشته باشند.

لذا در هنگام خرید لوازم خانگی توجه و دقت به فناوری های جدید باعث می شود خریدی هوشمند و مناسب داشته باشید
ما در این مقاله چند فناوری جدید را که برند های مختلف تولید لوازم خانگی در ماشین لباسشویی بکار برده اند توضیح داده ایم

TURBO WASH

فناوری TURBO WASH

از فناوری های جدید ماشین لباسشویی فناوری TurboWash است. درفناوری TurboWash آب با تکنیک خاصی (Jet Spray) با فشار قوی اسپری می‌شود تا زمان شست‌وشو کاهش یابد . با این روش علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه، لباس‌های تمیزتری را تحویل می‌دهد. در مرحله Jet Spray آب در بازه های 120 ثانیه ای به طور مستقیم روی بافت پارچه اسپری می‌شود تا کارایی فناوری 6 Motion Direct Drive در شست‌وشو و آب‌کشی افزایش یابد.
زمانی که دستگاه بر روی TurboWash™ تنظیم می‌شود، ماشین لباسشوئی‌های در از جلوی ال‌جی، مصرف انرژی را تا 15 درصد کاهش می‌دهند و در مصرف آب تا 40 درصد صرفه جویی می‌شود. بنابراین، مصرف‌کنندگان می‌توانند لباس‌هایشان را سریع‌تر بشویند و قبض آب و برق با هزینه کمتری داشته باشند.

این ماشین لباسشویی فناوری ذکر شده را دارد

Stain Care Course

این برنامه به طور اختصاصی برای از بین بردن لکه ها (اب میوه ، قهوه) بکار می رود. لکه هایی که بر روی لباس می افتند به سختی با شست و شوی معمولی به راحتی از بین نمی روند. از این رو الجی با به کار گیری تکنولوژی جدید در ماشین لباسشویی هایش ، انواع لکه ها را از بین میبرد . در این حالت با استفاده از آب داغ با درجه حرارت بالای ۴۰ درجه سانتیگراد و بخار لکه ها از بین می روند.

+TUB CLEAN

فناوری+TUB-CLEAN

یکی از پرکاربرد ترین فناوری های جدید ماشین لباسشویی که برای دوام لباسشویی مفید است +TUB CLEAN می باشد. برای پاک کردن دیگ ماشین لباسشویی ال جی بهترین راهکار استفاده از تکنولوژی بی نظیر « +TUB CLEAN» است . این فناوری با استفاده از آب ۶۰ درجه ی سانتیگراد همه ی آلودگی ها و جرم ها و میکروب ها را از بین می برد . اساس کار به این صورت است که ابتدا دیگ تا میزان مشخصی از آب پر می شود و سپس دمای آب را به درجه حرارت ۶۰ درجه می رسانند . در این حالت تمام باکتری ها و میکروبهای چسبیده به دیگ خیس شده و سپس بوسیله ی یک چرخش قوی از دیگ جدا می شوند . به لطف این فناوری، ھمه گوشه و کنار دیگ ماشین لباسشویی، حتی آنجاھایی که شما نمی بینید ھم تمیز و بدون باکتری خواھد بود.
نحوه استفاده از برنامه +TUB CLEAN

  • ابتدا همه لباس‌ها را از ماشین تخلیه کنید.
  • محفظه مواد شوینده را باز کنید.
  • مایع سفیدکننده کلرین، پودر شوینده یا شوینده مخصوص لگن را اضافه کنید. حواستان باشد هنگام کار با برنامه TUB CLEAN/TUB CLEAN+ هیچ ماده شوینده لباس یا نرم‌کننده‌ لباس را اضافه نکنید.
  • اگر از محصولات شوینده لگن لباسشویی استفاده می‌کنید، راهنمایی‌های روی بسته‌بندی را دنبال کنید. اگر محصول به شکل پودر است، فنجان مایع شوینده را بردارید و پودر را به محفظه اصلی اضافه کنید.
  • درب اصلی ماشین و محفظه مواد شوینده را ببندید.
  • برنامه TUB CLEAN/TUB CLEAN+ را انتخاب کنید و کلید START/PAUSE را فشار دهید.
  • وقتی برنامه شست‌وشو به پایان رسید، منتظر بمانید تا ماشین لباسشویی شما خنک شود. سپس، درب را باز کنید.
  • از یک حوله یا پارچه نرم برای پاک کردن ورودی درب ماشین لباسشویی، واشر و شیشه درب استفاده کنید.
  • این مناطق را پاکیزه نگه دارید تا همیشه آب‌بندی آن حفظ شود. یادتان نرود که همیشه داخل واشر لاستیکی را پاک کنید تا رطوبت و کثیفی‌ها را پاک کنید.

این ماشین لباسشویی فناوری ذکر شده را دارد

Active oxygen

شرکت بوش در بکار گیزی و خلق فناوری های جدید ماشین لباسشویی سعی کرده بهترین باشد. با تکنولوژی جدید ActiveOxygenTM در ماشین لباسشویی بوش با باکتری ها و بوهای ناخوشایند لباس ها خداحافظی کنید و به یکی از بهداشتی ترین و ملایم ترین روش های شستشو حتی در دماهای پایین و بدون نیاز به هیچ افزودنی شیمایی خوش آمد بگویید.

Active oxygen

ActiveOxygenTM با استفاد ه از مولد ازون داخلی، بهداشتی ترین عملکرد شستشو را به ارمغان می آورد. هنگامی که گزینه شستشو ActiveOxygenTM یا برنامه ازبین برنده بوهای ناخوشایند ActiveOxygenTM Refresh را انتخاب می کنید، ماشین لباسشویی، ده ها مولکول ازون را در مخزن پخش می کند. این مولکول ها جرم وباکتری ها را حتی در دماهای شستشوی پایین ازبین می برند.

این تکنولوژی بی نظیر تا 99.99 % از باکتری ها و جرم های لباس را از بین برده و عملکرد فوق العاده ای که شما از بوش انتظار دارید را بر آورده می سازد.

به سادگی، تنها بافشردن یک دکمه و بدون افزودن مواد شیمایی، ویژگی ActiveOxygenTM،ا99,99% جرم ها و باکتری های موجود در لباس ها و ظریف ترین الیاف را حتی در دماهای شستشوی پایین ازبین می برد تا پاکیزگی کامل رابه سبک بوش احساس و تجربه کنید.

1. برنامه شستشوی دلخواه خود را انتخاب کنید و دکمه ActiveOxygenTM را فعال کنید.

2. هنگام شروع چرخه شستشو، ذرات ریزو فشرده اکسیژن فعال که توسط خود سیستم تولید شده اند، داخل مخزن پخش می شوند.نیازی به انواع دیگر شوینده ها نیست.

3. پیش از چرخش نهایی ماشین لباسشویی رخت ها مجددا آغشته به اکسیژن فعال می شوند تا جرم ها و باکتری ها از بین بروند.

4. این دو فرایند در مجموع 30 دقیقه طول می کشند.

 

این فناوری های جدید ماشین لباسشویی که از طرف شرکتهای سازنده لوازم خانگی عرضه می شوند نتیجه تلاشها و تحقیقات بسیار علمی است و چه بسا فناوری های جدید ماشین لباسشویی حاصل هزاران ساعت تحقیقات و پژوهش های دانشمندان حوضه های مختلف علمی می باشد

مارا در اینستاگرام دنبال کنید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *