مقالات

سولاردام چیست و تفاوت آن با مایکروفر

مایکروفر سولار

امروزه مایکروفر به کمک بانوان خانواده آمده و با فناوری های جدید امکان پخت و گرم کردن سریع مواد غذایی را فراهم می کند مایکروفر ها در مدلها و امکانات متفاوت عرضه شده اند یکی از این قابلیت ها سولاردام می باشد . سولاردام فناوری ابداعی کمپانی ال‌ جی است که در واقع ترکیبی از فناوری مایکروویو و امواج گرمایشی نوری است

درابتدا مختصری در مورد مایکروفر بدانید

مایکروفر می‌تواند با امواج الکترومغناطیسی و با سرعت بالایی، باعث به جریان افتادن مولکول‌های آب موجود در موادغذایی شود و با گرم‌کردن سریع این مولکول‌ها، غذا را در مدت زمان اندکی بپزد یا گرم کند

در مایکروفر ها قسمت یا همان ابزاری به نام مگنترون تعبیه شده است که این قسمت کارش به اینصورته که امواجی ایجاد می کنند که دارای فرکانس 2450 مگاهرتز هستند.سپس این امواج به دیواره های محفظه مایکروفر برخورد می کنند و به دلیل اینکه این دیواره و یا محفظه ها به صورت فلزی هستند این امواج را منعکس می کنند. بعد از اینکه امواج منعکس می شوند این امواج بر روی اون ماده غذایی که داخل مایکروویو شما قرار دارد مینشیند و متمرکز می شود.

حالا باید در نظر داشته باشیم که داخل هر ماده غذایی مولکول های اب قرار دارند که این امواج به دلیل فرکانس بالایی که دارند باعث می شوند که این مولکول های اب کاملا نوسان و جنبش بالایی پیدا کنند تا جایی که جنبش و نوسان این مولکول های اب داخل مواد غذایی به حدود یک میلیون بار در ثانیه برسند.

حالا که جنبش مولکول های اب به حدود یک میلیون بار در ثانیه رسید سپس به مولکول های ماده غذایی, این جنبش ها منتقل می شود و وقتی مولکول های ماده غذایی هم دارای نوسان بالایی می شوند اصطکاکی به وجود می اید که همین موضوع باعث بالا رفتن دمای ماده غذایی با سرعت خیلی زیاد می شود.

مطالب مرتبط : چه چیزهایی را نباید در مایکروویو گرم کرد

سولاردام چیست

سولاردام

سولاردام فناوری ابداعی کمپانی ال‌ جی است که در واقع ترکیبی از فناوری مایکروویو و امواج گرمایشی نوری است

در سولاردام، سیستم پخت مایکروفر وجود دارد اما المنت های نوری نیز به سیستم اضافه گردیده است .
در بالای محفظه پخت فر سولاردام یک هیتر ذغالی قرار گرفته است . این هیتر نوعی المنت نوری است که در داخل آن رشته های زغال قرار گرفته و امواج نورانی با گرما و عمق نفوذ بسیار بالا تولید می‌کند.

علاوه بر هیتر زغالی در قسمت بالا، در کف محفظه پخت نیز یک سیستم مگاهیتر شامل چند نوع هیتر سرامیک و هالوژنی تعبیه گردیده که امواج گرمایشی نورانی را از سمت پایین به مواد غذایی می تابانند.سولاردام

محفظه پخت نیز در سولاردام بر خلاف دستگاه های متداول که به شکل چهارگوش است، به صورت مدور و استوانه ای ساخته شده

تا امواج گرمایی را بهتر بر روی مواد غذایی منعکس کند.

بنابراین آون مایکروفر تنها توسط امواج مایکروفر عمل پخت را انجام می دهد اما در سولاردام ترکیب مایکروفر و امواج گرمایشی نور است که این عمل را به انجام می رساند.

این ترکیب موجب می گردد تا دمای ماده غذایی در مدت ۵ دقیقه به ۳۲۰ درجه برسد .

این سرعت گرم شدن موجب می گردد تا سه برابر آون های المنتی معمولی و تا ۱٫۵ برابر فر مایکروویو گردد .

به همین جهت سرعت بالای پخت موجب می شود تا مواد مغذی موجود در غذا بیشتر حفظ شده و غذا مغذی تر و خوش طعم تر گردد

مایکروفر
نتیجه گیری

در اصل سولاردام Solardom همان مایکروفری می باشد که با قرار گرفتن المنت های نوری گرمایشی باعث افزایش سریع تر پخت می شود و همچنین با تغییر شکل گرفتن از حالت چهار گوش به حالت مدور استوانه ای باعث نشستن بیشتر گرما بر روی موارد غذایی می شود.

محصولات مرتبط با مقاله بالا :

1- مایکروویو سولاردام مدل MS93SCR ال جی

2- مایکروویو سولاردام پرشیا مدل MS95WCR ال جی

3- مایکروویو سولاردام مدل MS94WCR ال جی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *