مقالات

راهنمای خرید گوشت کوب برقی

راهنمای خرید گوشت کوب برقی

خرید گوشت کوب برقی خوب که بتواند مواد غذایی را خرد یا مخلوط کند و کارراه انداز باشد، شاید جزء یکی از ضروری‌ترین خرید لوازم خانگی باشد.

هزینه لازم برای خرید گوشت کوب برقی:

امروزه گوشت کوب های برقی متنوعی در مدل های گوناگون و با برندهای مختلف و گوناگون به بازار عرضه می گردند و قیمت انواع مختلف آن ها با توجه به امکانات و کیفیت آن متفاوت می باشد. مثلا بعضی انواع آن ها فقط دارای یک دکمه ی روشن و خاموش بوده و ساده و به نسبت ارزان هستند درحالیکه در مدل های گوشت کوب گرانتر دکمه های تنظیم سرعت و تیغه های مختلف و همچنین ظروف مخصوص برای مواد غذایی خرد شده و لوازم جانبی دستگاه نیز به چشم می خورند و بنابراین با قیمت گرانتری نیز به بازار عرضه می گردند. از این رو می توان گفت گوشت کوب های متنوعی با توجه به بودجه ی قابل هزینه و کارایی مورد انتظار در بازار وجود دارد.

تفاوت میان گوشت کوب و همزن دستی و مخلوط کن و غذاساز:

بطور کلی گوشت کوب وسیله ای کاربردی است که دارای وزنی کم و اندازه ی کوچک بوده و قادر است به آسانی مواد غذایی مورد نیاز بادرجه ی سختی و نرمی متفاوت را با هم مخلوط نموده و خرد نماید. وزن این وسیله از 2-5 پوند و دارای اندازه ای کوچکتر نسبت به مخلوط کن های کاسه ای و همزن هاست و میتوان آن را به آسانی در کشو جای داد. این وسیله فاقد تنظیمات پیچیده بوده و کاربردی نسبتا ساده دارد و افراد را به آسانی قادر می سازد بدون کثیف شدن ظروف از آن برای پوره کردن مواد غذایی استفاده نمایند. این گوشت کوب حتی قادر است مواد غذایی داغ را بدون اقدام به خنک کردن آن خرد نماید.

خرید گوشت کوب برقی

مخلوط کن های سنتی از قدرت بالاتری برخوردارند و جهت خرد نمودن مواد یخ زده مناسبترند کارایی بیشتری داشته اما بزرگتر بوده و جای بیشتری اشغال می نمایند.

غذاسازها نیز بیشتر جهت خرد نمودن مواد خشک شده استفاده می گردند و از تعداد متنوعی تیغه تشکیل شده اند که کارایی آن را افزایش می دهند این وسیله نیز فضای زیادی را اشغال نموده و شستشوی آن ها مشکل می باشد. همزن دستی نیز وسیله ای جهت مخلوط نمودن مواد غذایی بوده که دارای وزن کمتر می باشد و قدرت زیادی برای خرد نمودن موتد را ندارد.

موارد مورد توجه قبل از خرید گوشت کوب برقی:

خرید گوشت کوب برقی

میزان استفاده از این وسیله:

اگر فردی در نظر دارد که هرروز و بصورت مداوم  از گوشت کوب  برقی استفاده نماید بهترین گزینه استفاده از مدل های با قدرت بیشتر و بادوام تر است اما اگر هر چند هفته از آن استفاده گردد مدل های ارزانتر و کم قدرت تر نیز مناسب هستند.

چه مواد غذایی را بیشتر با گوشت کوب برقی مخلوط میکنید؟

برای خرد و مخلوط سازی مواد غذایی نرم تر که بصورت معمول برای تهیه ی غذاهایی مانند سوپ به کار می روند یک گوشت کوب برقی معمولی مناسب می باشد اما برای مخلوط کردن مواد غذایی سخت تر و تهیه ی غذاهایی از قبیل اسموتی ها می بایست از گوشت کوب های قوی تر و یا مخلوط کن های سنتی استفاده گردد.

گوشت کوب برقی نوع سیمی یا بی سیم؟

اگر در آشپزخانه ی مورد نظر شما دسترسی به برق دشوار است و یا فضای کافی موجود نباشد ، نوع بی سیم گزینه ی مناسبتری است اما در کل گوشت کوب های مدل بی سیم از قدرت کمتری برخوردار می باشند.

ویژگی های یک گوشت کوب برقی مناسب:

قدرت موتور: گوشت کوب ها از نظر قدرت موتور انواع متنوعی دارند. با توجه به کارایی مورد نظر برای این وسیله قدرت آن انتخاب می گردد. یک گوشت کوب مناسب بهتر است قدرت کافی جهت خرد کردن و پوره کردن مواد نرم و سخت تر را داشته باشد و از نظر قدرت حداقل دارای قدرت 200 وات بوده تا بتواند مواد غذایی را بصورت نرمال درگیر نماید.

کنترلر: در هنگام خرید گوشت کوب برقی بهتر است دکمه ی روشن و خاموش آن را بررسی نمایید. برخی گوشت کوب ها وزی سبک مانند یک کاغذ دارند اما برخی از انواع این وسیله به سنگینی یک پاکت شکر هستند و در نتیجه در صورت سنگین بودن کنترل آن ها سخت و مشکل است. در برخی مدل ها دستگیره های ارگونومیکی و کنترلر های لمسی تعبیه شده اند که استفاده از آن را آسانتر می سازند.در گوشت کوب های ساده تر تنها کلید روشن و خاموش قرار داده شده است اما در مدل های کمی بالاتر پیچ تنظیم سرعت نیز تعبیه شده که سرعت دستگاه را تنظیم می نماید.

خرید گوشت کوب برقی

میزان سرعت: برخی از انواع گوشت کوب ها دارای یک سرعت و به اصطلاح تک سرعته و برخی دیگر دارای گزینه ی  تنظیم سرعت بوده و می توانند سه یا پنج سرعت را ارائه نمایند که از کارایی بیشتری برخوردار است. در مجموع گوشت کوب های با حداقل دو سرعت  کارایی بهتری را ارائه می نمایند.

طراحی: مهمترین مزیت یک گوشت کوب برقی و یا مخلوط کن راحتی آن است و مهمترین بخش آن که مد نظر قرار می گیرد ، توجه به طراحی دسته و سایز و محل دکمه ها  در این وسیله می باشد تا بدین وسیله بتوان در حین کار با دستگاه به آسانی سرعت آن را تنظیم نمود.

وزن گوشت کوب: گوشت کوب های برقی که از بدنه ی فلزی تشکیل گردیده اند عمدتا وزنی سنگین تر دارند و این سبب می گردد که افراد  در جابجایی و استفاده و حمل آن ها دچار مشکل شوند.

لوازم جانبی گوشت کوب: در برخی از مدل های گوشت کوب تعدادی وسیله ی جانبی نیز قرار داده شده است که امکانات بیشتری را برای استفاده کننده فراهم می کنند. به عنوان نمونه در برخی مدل ها گوشت کوب از یک محفظه درب بسته تشکیل شده است که مانع از پراکنده و پخش شدن مواد غذایی از اطراف تیغه می گردند. عموما این لوازم جانبی در داخل یک ظرف درب دار قرار دارند.علاوه بر این برخی مدل ها دارای تیغه های متنوعی هستند که به گوشت کوب کمک می کنند تا مواد غذایی را به اندازه های مختلف خرد نماید و عملا گوشت کوب می تواند تبدیل به یک همزن دستی و یا غذاساز و مخلوط کن گردد.

خرید گوشت کوب برقی

مواد سازنده: قسمت سری گوشت کوب از مهمترین قسمتهای آن می باشد. این قسمت باید به قدر کافی بزرگ باشد تا بتواند مواد غذایی را در بر گیرد. از این میان سری های از جنس فلز نسبت به انواع پلاستیکی آن از کیفیت بهتری برخوردار است. از آنجایی که سری دستگاه عمدتا درارتباط مستقیم با مواد غذایی است و مرطوب و آلوده باقی می ماند ، باید از جنس خوبی ساخته شده باشد تا به آسانی دچار شکستگی و زنگ زدن نشود. سری های فلزی وزنی سنگین تر دارند و در صورت استفاده ی طولانی خسته کننده اند.سری های از جنس پلاستیک ظاهری زیبا تر دارند اما در تماس مستقیم با غذاهای داغ ممکن است تغییر حالت دهند. از بهترین انواع سری های گوشت کوب می توان به نوع فولاد ضد زنگ با روکش سیلیکونی اشاره نمود. این سری ها با قدرت و دوام بالاتری کار می کنند و روکش سیلیکونی آن ها مانع از ایجاد خش و خط افتادگی روی آن می گردد.

گوشت کوب نوع سیمی یا بدون سیم:

خرید گوشت کوب برقی

انتخاب نوع گوشت کوب از نظر دارای سیم و یا بدون آن بستگی به نیاز و موارد مصرف آن دارد.

گوشت کوب های مدل سیمی در نوع خود مشکلاتی را از قبیل کوتاهی بیش از اندازه ی سیم و یا بلندی و دست و پا گیر بودن آن را ایجاد می نمایند در حالیکه مدل های بدون سیم آن بدون نیاز به برق آزادی عمل بیشتری را برای استفاده کنندگان بوجود می آورند. بعلاوه از معایب گوشت کوب های بدون سیم می توان به قیمت بالاتر آن ، زمان کمتر روشن ماندن و وزن بالاتر و همچنین سرعت پایینتر آن اشاره نمود.

بیشترین زمان اجرا:

بیشترین زمانی که می توان از مدل های مختلف یک گوشت کوب برقی نوع بی سیم استفاده نمود در مقایسه با مدل های دیگر حدود ده ثانیه متفاوت می باشد.

میزان صدای گوشت کوب:

میزان صدای گوشت کوب های مدل های مختلف هنگام روشن نمودن آن بر اساس قدرت موتور آن ها متفاوت بوده و ممکن است بسیار پر سر و صدا و یا معمولی باشد. البته در برخی مدل ها کمپانی ها تواتسته اند با وجود قدرت بالای دستگاه صدای کمتری را ارائه دهند که برای افراد حساس به صدا مناسبتر است.

روش شستشوی دستگاه:

شستشو و تمیز نمودن گوشت کوب برقی از مهمترین جنبه های کار با این وسیله می باشد در برخی مدل ها قطعات قابل جداسازی از یکدیگر و همچنین از موتور هستند و امکان شستشوی جداگانه و یا حتی با ماشین ظرفشویی را فراهم می نمایند.

 • ولتاژ دستگاه در توضیحات آن درج شده است. بالاتر بودن ولتاژ در این وسیله نشانه ی بالاتر بودن کیفیت دستگاه نبوده و دوام دستگاه را تضمین نمی کند.
 • از جمله کارایی های این دستگاه می توان به خرد نمودن انواع میوه و سبزیجات و مخلوط کردن انواع سوپیا خامه و له کردن مواد غذایی و از این نوع اشاره نمود.
 • این دستگاه در اغلب موارد ظرفی از جنس پیرکس و یا پلاستیک استوانه ای دارد که مانع از پخش و پراکندگی مواد غذایی به اطراف می گردد.
 • بوسیله ی این دستگاه افراد قادرند بدون انتقال دادن مواد غذایی به ظروف دیگر مستقیما مواد را در ظرف دلخواه مخلوط و یا خرد نمایند.

گوشت کوب های برقی با انواع و مدل های متنوعی در بازار موجود هستند که با توجه و براساس نیاز و نوع مصرف مورد انتظار ، هر فرد قادر به خرید آن ها می گردد. ویژگی های مورد توجه در انواع این وسیله به شرح ذیل می باشند:

 • برخورداری از توان بالا
 • سنگین بودن وزن موتور دستگاه اما نه بدر آن حد که کار با آن را دچار مشکل نماید.
 • محلی از گوشت کوب که موتور را به تیغه ی آن متصل می نماید بهتر است از جنس فلز باشد.
 • مدل های تیغه بلندتر نسبت به انواع کوتاهتر آن کارایی بهتری دارند.
 • جنس میله ی گوشت کوب از استیل ضد زنگ و مقاوم باشد.
 • تیغه ی گوشت کوب توسط پیچ و مهره به شافت وسط متصل نباشد و بهتر است پرسی باشد.
 • توانایی خرد نمودن یخ را داشته باشد.
 • قطعات مختلف این وسیله قابل جداسازی باشند و بتوان در ماشین ظرفشویی قرار داد.
 • سرعت آن قابل تنظیم باشد.

برای خرید گوشت کوب برقی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *