مقالات

راهنمای خرید دستگاه اسپرسوساز

راهنمای خرید دستگاه اسپرسوساز

با خرید دستگاه اسپرسوساز شما این امکان را دارید که بدون رفتن به کافی شاپ انواع قهوه و اسپرسو را تهیه کنید. قهوه اسپرسو از دستگاه اسپرسوساز در حقیقت راهی جهت درست کردن قهوه می باشد. با رد شدن آب در حال جوش و فشار بخار آن از بین دانه‌های آسیاب شده قهوه، تقریبا در ۲۵ ثانیه یک فنجان اسپرسو آماده می شود. اسپرسو به رنگ قهوه‌ای تقریبا غلیظ با درصد کافئین زیاد، با خامه‌ای کرم رنگ روی آن آماده خواهد شد و اساس درست کردن چند نوشیدنی‌ مانند: ماکیاتو، آمریکانو، لاته و کاپوچینو و موکا می باشد. این راه در آغاز قرن بیستم میلادی در ایتالیا اختراع شد و در سطح جهانی مشهور شد. حال مارک های فعال در ساختار و تولید دستگاه اسپرسوساز با تنوع زیاد از قهوه‌جوش‌های معمولی تا موکاپات‌ها و اسپرسوسازهای برقی جهت تهیه قهوه‌ وجود دارند که هر یک با عملکرد و آپشن های خاص پاسخگوی احتیاج افراد می باشد. ما در این متن راهنمای خرید دستگاه اسپرسوساز را بدون هیچ تعصبی گرد آوری کرده ایم

چگونگی تهیه بهترین دستگاه های اسپرسوساز

اسپرسوساز زیمنس

پیش از تهیه هر لوازمی مانند اسپرسوساز حتما ازخصوصیات و امتیازهای کالا آگاهی پیدا نمایید. آگاهی از جنس بدنه، اندازه، وزن، مقدار مصرف، توان فشار بخار آب، آپشن های منتخب، ضمانت، نوع قهوه، مشخصات ظاهری و خیلی از خصوصیات مهم می باشند. در این متن چند مورد مهم را برایتان می گوییم.

استفاده: پیش از تهیه و نگاه به قیمت ها بررسی نمایید از یک اسباب مورد مصرف مثل اسپرسوساز در منزل دارد یا خیر؟ بعد با توجه به جوابتان، مارک و مدل مورد نظر خود را تهیه نمایید. البته کسانی هستند که در ازای خرید یک مارک مرغوب و بالا رده هزینه بالایی بپردازند، ولی مطابق عادتشان دوست دارند یک نوع اسپرسو را مصرف نمایند. در حقیقت عملکرد و امتیازهای مختلف وسیله برای ان افراد بی استفاده اند یا نه، کسی یک مارک با آپشن های کمتر را برای خانواده که دارای سلیقه های مختلفی هستند می خرند ولی تنوع مزه نوشیدنی به دست آمده ممکن است همه را راضی ننماید پس در نتیجه اسپرسوساز، در گوشه ای از منزل بدون استفاده می ماند. پیش از هر انتخابی تلاش نمایید اسپرسو سازی ایده آل برای خود پیدا نمایید تا از نوشیدن اسپرسوی مطلوب خود در منزل یا سر کار لذت ببرید.

قیمت: بدون شک قیمت در خرید دستگاه اسپرسوساز اثر خواهد داشت، ولی با دقت در نکات ریز و مشخصات تمامی مارک و برندها جدای از هزینه ها و مطابقت آن با خصوصیات، دستگاه اسپرسوساز را می توانید تهیه نمایید. بعضی وقت ها نداشتن اطلاعات کافی از مشخصات و عملکرد تمامی مارک هایی که در بازار وجود دارند سبب خواهد شد تا خیلی از خصوصیات را ندانید و پس از مدتی، انتخابتان را دوست نداشته باشید. پس جهت لذت بردن از انتخابتان، با اطلاعات کافی و بدون تعصب بر یک برند خاص این وسیله را تهیه نمایید.

اسپرسوساز میباشی

کیفیت طراحی و ساخت: هر مدل اسپرسوساز در شکل و رنگ‌های مختلف در بازار موجود است. استفاده از همه ی آنها درست کردن همه ی نوشیدنی ها بر اساس اسپرسو می باشد. ولی اندازه و مکان کالا بر پایه استفاده وسایل منزل، سر کار و یا کافه ها مختلف و در هزینه تاثیر دارد. دوام وسیله به جنس و کیفیت و مواد سازنده آن بستگی دارد، پس پیش از خرید دستگاه اسپرسوساز اندازه، جنس دستگاه، وزن و در مراحل دیگر به شکل و طرح وسیله بررسی نمایید.

نوع قهوه مورد استفاده: کارایی کاربرد وسیله از پودر قهوه، کپسول و یا دانه های قهوه، در تهیه آن تاثیر دارند. درست کردن اسپرسو با وسیله کپسولی راحت تر می باشد. ولی کاربرد دانه‌های قهوه که در بعضی از دستگاه ها که دارای عملکرد آسیاب دانه‌های قهوه هستند، بو و مزه ی قهوه ماندگاری بالاتری خواهد داشت.

امکان قطع اتوماتیک: در بعضی از اسپرسوسازها این امکان موجود است که سبب می شود بعد از تمام شدن و ریختن میزان ثابتی اسپرسو درون فنجان، اسپرسوساز به طور خودکار قطع شود. امکان شستم اتوماتیک: این خصوصیت در بعضی از وسایل موجود است که سبب می شود تا خیالتان از تمیزی وسیله آسوده باشد که البته به نسبت نیز روی قیمت آن هم موثر خواهد بود.

قدرت وسیله و فشار بخار: قدرت اسپرسوساز در میزان فشار بخار می باشد که دارای توان مختلفی می باشد، بالاترین فشار بخار 15 بار و با توان هایی از 1000 تا 1600 وات وجود دارد.

اسپرسوساز نسپرسو

پرتافیلتر: بخش پلاستیکی و استیل و وزن یک پرتافیلتر، نشان دهنده ی میزان کیفیت و مقاومت وسیله می باشد. سبد پرتافیلتر به حالت های فشرده و غیر فشرده می باشد. خیلی از دستگاه های اسپرسوسازها مورد استفاده در منزل سبد فشرده دارند. بعلاوه ساختار پرتافیلتر میزان کارایی را نمایان می سازد. مارک های مشهور در سری های جدید در ساختار فیلتر ها تغیراتی ایجاد می نمایند تا بتوان از پد یا کپسول قهوه هم به همراه پودر قهوه استفاده نمود.

1) دستگاه اسپرسوساز مارک دلونگی سری Delonghi AUTENTICA ETAM 29.660.SB

نوشیدنی مورد علاقه ی خود را در کمتر از سه دقیقه حاضر نمایید. این دستگاه اسپرسوساز از فناوری (One Touch Technology) می باشد که به اسم Autentica معروف می باشد. مارک  دلونگی جهت وصف کارایی عالی این نوع دستگاه اسپرسوساز کلمه ی از دانه تا فنجان (Bean to Cup) را استفاده کرده است تا بگوید که چگونه این وسیله کاملا خودکار با کارایی آسیاب کم صدای دانه‌های قهوه با ۱۳ درجه توانایی کنترل پودر قهوه‌ای تازه، خوش مزه و خوشبو با نگهداری مواد تاثیر گذار را آماده می نماید. این وسیله همچنین دارایی کارایی بالارده و مخزن شیر برای ساختن شیر با عقربه‌ یکدست جهت کنترل مقدار کف شیر با امکان LatteCrema جهت درست کردن کاپوچینو دلخواه شما می باشد. فرآیند شستن خودکار و رسوب‌زدایی این وسیله با آب داغ و بخار خیالتان را از جهت نظافت وسیله آسوده می نماید.

با کنترل میزان شیر و قهوه به جز کنترل تعریف شده وسیله، نوشیدنی مورد علاقه تان را برایتان بسازید و سریع مهیا نمایید. درست کردن چند نوع قهوه، اسپرسوی دوبل، شیر گرم، کاپوچینو، کافه لاته، لاته ماکیاتو، دوپیو (Dopio) با مقدار کافئین بالا، درست کردن قهوه لانگ یا لانگو با تهیه کردن آرام قهوه که باعث به وجود آمدن مزه ای لایت خواهد شد تماما از دست کارهای این وسیله ی عالی می باشد. نازل قابل کنترل وسیله دارای امکان پر کردن دو فنجان کوچک یا یک فنجان درشت قهوه می باشد. بلندی مجاز برای لیوان در کمترین حالت 8.5 و بیشترین 14 سانتی‌متر می باشد. تهیه دستگاه اسپرسوساز دلونگی انتخابی لذت‌بخش و بی دردسر را به شما خواهد داد تا در منزل یک کافی‌شاپ خانگی داشته باشید.

دستگاه اسپرسوساز

2) دستگاه اسپرسوساز مارک دلونگی سری Delonghi ELETTA ECAM44.660B

اگر دستگاه اسپرسوساز حرفه‌ای با وسایل پیشرفته و مقاوم برای کافه و خانه می خواهید این دستگاه که به اسم ELETA معروف است از ایده آل ترین انتخاب ها خواهد بود. چرا که با وسایلی پیشرفته می توانید نوشیدنی‌های‌ مختلف تهیه نمایید و در آن شیر گرم، کاپوچینو، اسپرسو، کافه لاته، لانگو، ماکیاتو و آب جوش با درجه بندی غلظت متفاوت آماده نمایید.

توانایی خصوصی کردن میزان قهوه و شیر به جز تنظیمات تعریف شده وسیله و ایجاد کف شیر با مخزن آن و سیستم بخاردهی نوشیدنی‌های ترکیبی که با شیر و قهوه تهیه می شوند، تمامی کاربران آن را راضی می کند. وجود نازل دوتایی و همچنین کنترل فاصله‌ی فنجان و نازل برای فنجان‌های کوچک تا لیوانی به بلندی 14.2 سانتی‌متر به کار برده می شود. امکان دارد توانایی برجسته و مفید این دستگاه، امکانات گرمایشی دو قسمتی جدا جهت درست کردن آب جوش و بعدی جهت گرم‌نمودن شیر باشد که سبب بیشتر شدن سرعت مراحل آماده‌ شدن نوشیدنی خواهد شد. بعلاوه آب جوش جهت تهیه اقسام چای و دمنوش، باعث می شود تا در تهیه نوشیدنی‌ها تنوع ایجاد شود.

3) دستگاه اسپرسوساز مارک دلونگی سری Delonghi AUTENTICA ETAM 29.510

این دستگاه مرغوب و مقاوم از ایده آل ترین انتخاب ها برای مصرف قهوه‌نوشان حرفه‌ای می باشد. با دارا بودن این وسیله کافی شاپی امروزی را می توانید در خانه داشته باشید تا اقسام قهوه را تهیه نمایید. اسپرسو، کافه لاته، لانگو، ماکیاتو و کاپوچینو با غلظت‌های گوناگون را می توانید تهیه نمایید. منوی دوپیو امکان تهیه ی یک اسپرسوی دوبل خاص را به شما خواهد داد. نازل مجزای آب جوش جهت درست نمودن چای و اقسام دمنوش یک انتخاب مورد استفاده به حساب می آید. ایجاد کف شیر با کنترل غلظت و مقدار آن برای لاته و ماکیاتو و کاپوچینو از خصوصیات دیگر این نوع دستکاه می باشد.اگرچه توانایی کاربرد دانه قهوه به جای پودر قهوه در این دستگاه برای خیلی سخت می باشد، ولی پودر کردن دانه قهوه جهت هر بار استفاده بو و مواد مؤثر در قهوه را نگه خواهد داشت و سبب خواهد شد تا اسپرسو مرغوب و متفامتمایزی تهیه نمایید. بلندی نازل وسیله با توجه به بلندی لیوان یا فنجان از 8.5 تا 14 سانتی‌متر می تواند تنظیم شود که می تواند استفاده از دستگاه را راحت تر نماید.

4) دستگاه اسپرسوساز مارک بوش سری Bosch TES60729RW

شما خواهید توانست اقسام کاپوچینو، اسپرسو، کافه لاته، ماکیاتوو قهوه را با خرید دستگاه اسپرسوساز بوش سری TES60729RW درست نمایید. ایده آل ترین خاصیت این دستگاه ساختار درب مخزن دانه قهوه می باشد تا بوی قهوه موقع آسیاب کردن از آن بیرون نرود و نازل خروج قهوه تا ارتفاع 14 سانتی‌متر دارای قابلیت تنظیم می باشد. کارایی MilkClean مخزن شیر را بسیار آسان و سریع شسته می شود و سیستم اتوماتیک گرمایی به اسم SensoFlow درجه ایده آل دم‌آوری را تنظیم می نماید.

5) دستگاه اسپرسوساز مارک اسمگ سری Smeg ECF01

اگر یک دستگاه اسپرسوساز معمولی که جای کمتری روی میز را اشغال می نماید، می خواهید، در بین موارد بسیاری  که برای دوستداران قهوه موجود است، این وین وسیله مدل خوبی خوبی می باشد، به خصوص اگر شما خیلی دغدغه تهیه این دستگاه کوچک می باشد. اطمینان داشته باشید این دستگاه زیبا، سنتی و تخصصی خاص برای علاقمندان قهوه و کافه‌داران می باشد. با اینکه دارای  کارایی آسیاب کردن قهوه و خیلی از آپشن های دستگاه های بالارده که در گزینه های موجود است، نیست، ولی به تناسب قیمتی که جهت تهیه این نوع دستگاه می کنید، کاربرد پودر قهوه به راحتی و سریع درست کردن کاپوچینو و اسپرسو شما را یاری خواهد نمود. امکانات گرمایشی Thermoblock با کارایی تنظیم حرارت در سه بخش و مقدار مخزن آب 1 لیتری از خصوصیات دیگر این وسیله می باشد و پایه‌های ضد لغزش، امنیت وسیله را ضمانت خواهد نمود.

اسپرسوساز زیمنس

6) دستگاه اسپرسوساز مارک بوش سری Bosch VeroCafe LattePro TES51523RW

با خرید دستگاه اسپرسوساز بوش ، کارایی خارق العاده و یک کالای همه فن حریف برای دوستداران قهوه می باشد تا با سیستم خاص خود اقسام قهوه ، کافه لاته، کاپوچینو، ماکیاتو، اسپرسو و یا حتی آب جوش را با کنترل میزان غلظت قهوه و همچنین دو شکل تهیه کردن درست کنند. مکانات گرمایشی SensoFlow با داشتن دما یکدست موقع درست کردن و کارایی کنترل دمای هر نوشیدنی در 3 درجه، سبب تهیه ی یک نوشیدنی خواهد شد.

آسیاب از جنس سرامیک (Ceram Drive) مرغوب جهت پودر نمودن قهوه استفاده می شود. این کارایی کاربرد پودر قهوه را در دستگاه خواهد داشت که یک امتیاز به شمار می رود. کنترل ارتفاع لیوان با نازل تا 15سانتی‌متر دارای عملکرد تنظیم می باشد. سیستم خودکار تمیزی و رسوب زدایی Calc’nClean و همچنین Milk Clean که مخصوص تمیزی مخزن شیر با بخار می باشد بسیار راحت و سریع باعث می شود تا خیال شما از بابت تمیزی دستگاه آسوده باشد.

اسپرسوساز میباشی

7) دستگاه اسپرسوساز مارک نسپرسو سری Nespresso CitiZ DeLonghi  167

آغاز روز کاری با خوردن صبحانه‌ای لذیذ و با یک قهوه خوش بو و خوشمزه با دستگاه اسپرسوساز خانگی و زیبا آسن خواهد شد. این دستگاه برای افرادی که به قهوه اسپرسو علاقمند می باشند، انتخابی ایده آل می باشد، زیرا وزن کمی داشته و جای کمی را هم اشغال می نماید و شمارا نیز به یک نوشیدنی دلخواه خواهد رساند. با کپسول‌، خیلی آسان خواهید توانست قهوه مورد دلخواه تان را درست کنید. جهت تهیه ی یک اسپرسوی لذیذ، کپسول را در بخش مخصوص بگذارید و مخزن 1 لیتری آب را پر نموده و نوشیدنی خود را آماده نمایید. از خصوصیات این کالا ذخیره برای 11 کپسول و کارایی بیرون کردن اتوماتیک کپسول می باشد.

8) دستگاه اسپرسوساز مارک دلونگی سری DeLonghi Lattissima Pro EN 750MB

 در چند ثانیه به روش کافی‌شاپ‌های امروزی یک نوشیدنی حاضر نمایید. اغلب  در این دستگاه قهوه در 25 ثانیه و شیر در40 ثانیه گرم خواهند شد. این وسیله با فناوری کپسول افسانه‌ای اسپرسو، لذت نوشیدن اقسام قهوه را در مقایسه با نمونه های مشابه این مارک برایتان راحت تر می کند. این دستگاه دارای از خصوصیاتی از جمله  ذخیره‌سازی 15 کپسول و مخزن ویژه کپسول‌های به کار برده توانایی جدا کردن است که خارج سازی آن به راحتی انجام می گیرد.

با خرید دستگاه اسپرسوساز سری 750 MB T شش برنامه‌ تعریف شده به مصرف کننده را با انتخاب موارد قابل برنامه‌ریزی جهت کنترل مقدار شیر و قهوه به مقدار دلخواه می باشد که این امکان را خواهد داد تا نوشیدنی تان را با ویژگی های مشخص طبق ذائقه‌ خود تهیه نمایید و طیفی از اقسام قهوه‌، لانگو، اسپرسو، کاپوچینو، لاته ماکیاتو، ریسترتو، شیر داغ و آب جوش با حجم 1.3 لیتر را به دست آورید. با کارایی مخزن آب جوش در این دستگاه به آسانی خواهید توانست اقسام چای و دمنوش را برای دوستان و مهمانان و اعضای خانواده خود درست کنید.

با دستگاه کاپوچینوی سریع با مخزن شیر مجزا با حجم نیم لیتر دارای سیستم درست کردن فوم شیر به مقدار دلخواه برایتان مهیا و کارایی این وسیله را راحت نموده است.

دارا بودن فولاد ضدزنگ و داشتم امکان وصل شدن به میز ، ارزش خرید دستگاه اسپرسوساز را دوبرابر نموده است، بعلاوه امکان خاموش‌شدن اتوماتیک در زمان 9 دقیقه بعد از استفاده سبب ممانعت از مصرف انرژی خواهد شد و با کارایی تمیزی اتوماتیک، همه ی نکات مورد توجه برای یک وسیله را خواهید داشت. از مزیت های این نوع دستگاه در مقایسه با نمونه‌های دیگر آن کاربرد آسان و بعد قیمت پایین‌تر می باشد. دارا بودن این وسیله ی با استفاده و مرغوب و زیبا، کافه‌ای کوچک و کاربردی را در منزل خواهید داشت.

9) دستگاه اسپرسوساز مارک مورفی سری Morphy Richards Accents 172004

اگر تنها یک قهوه اسپرسو می خواهید نه بیشتر، این مدل ایده آل ترین انتخاب می باشد. چرا که و ذائقه و نیاز کاربران را تامین کرده و برای افرادی که مزه قهوه برایشان مهم است انتخابی ایده آل خواهد بود. این وسیله جمع و جور و خوش دست با گنبدی دایره‌ از جنس فلز در روی خود با ساختار شکیلی تولید شده است و در کل با داشتن یک دستگیره بخار و سه دکمه در طرف چپ کار کرده و با نمونه‌های مارک های دیگر قابل مقایسه نمی باشد. این دستگاه با استفاده از پودر قهوه به کار می افتد و قسمت نازل‌های قهوه جهت تهیه دو فنجان قهوه کوچک کافی می باشند. سیستم فیلتر و جوشاندن همزمان آب با استفاده از کارتریج Brita Maxtra امکان پذیر می باشد. مقدار بخار دستگاه به طور دستی دارای قابلیت کنترل می باشد و بعلاوه با گذاشتن نازل در شیر گرم، کف شیر درست خواهد شد. از ویژگی های دیگر آن ساختار بادوام در مقابل گرد و غبار می باشد و عملکردی راحت را امکان پذیر ساخته است.

10) دستگاه اسپرسوساز برند نسپرسو سری Nespresso creatista plus

 با این وسیله نسبتا کوچک و جمع و جورکه برای کافه‌های کوچک، دفتر کار و آشپزخانه مناسب می باشد. یکی از جنبه‌های مهم زندگی که لذت بردن از مزه های طبیعی مانند مزه قهوه می باشد، راحت خواهد شد. از مزیت های این وسیله ساختار بی مانند و استفاده راحت با کاربرد 8-12 کپسول‌ مخصوص می باشد. کپسول را در مکان خود بگذارید و با یک کلید، اسپرسو را با مزه ای عالی مصرف نمایید.

شما می توانید با خرید دستگاه اسپرسوساز نسپرسو ، کارایی ایجاد ۸ نوع دستور گوناگون قهوه لانگو، اسپرسو، کاپوچینو، لاته، فلت وایت، لاته ماکیاتو، ریسترتو، شیر گرم و آب جوش با حجم مخزن 1.5 لیتری مخصوص چای و دمنوش می باشد. کارایی کنترل و مخصوص مقدار شیر با 9 اننتخاب که ۴ تا جهت درست کردن ۴ شکل بافت شیر و ۵ تا جهت دمای شیر می باشد از خصوصیات این وسیله می باشد. نازل وسیله برای یک فنجان ساخته شده است و از خصوصیات این نوع خاموش شدن اتوماتیک پس از ۹ دقیقه استفاده نکردن از وسیله و ممانعت از اتلاف انرژی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *