مقالات

راهنمای خرید جارو شارژی

جارو شارژی

جاروبرقی‌ها به دلیل وزن زیاد و بزرگی باعث شد تا جارو شارژی با وزن کمتر و ابعاد بسیار کوچک‌تر وارد بازار شوند، همچنین قابلیت شارژ شدن دستگاه این امکان را می‌دهد تا بتوان در مکان‌هایی که دسترسی به برق وجود ندارد از آن استفاده نمود.

همچنین در برخی از جارو شارژی‌ها، می‌توان به عنوان دستی استفاده نمود هم به عنوان ایستاده.

در زیر برخی نکات را هنگام خرید جارو شارژی مورد توجه قرار دهید

 

جارو شارژی

وزن کالا

همان طور که پیش‌تر بیان شد، یکی از مزیت‌های اصلی جارو شارژی وزن کم آن‌ها است لذا توجه به موضوع کم بودن وزن دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است.

متوسط مدت شارژدهی

این آیتم را می‌توان مهم‌ترین مشخصه فنی برای یک دستگاه جاروی شارژی معرفی کرد. ولتاژ باتری دستگاه و توان مصرفی آن نیز بر روی این مشخصه تأثیر دارند که توجه به آن‌ها می‌تواند به تصمیم گیری شما کمک کند.
این مطلب را بخوانید : راهنمای خرید جارو برقی

جاروهای شارژی مثلثی و مستطیلی شکل

اگر به انوع جاروهای شارژی توجه کرده باشید ، متوجه این موضوع می شوید که این جاروها شکلهای متفاوتی داردند . سری های گوشه دار و یا بدون گوشه ، مثلثی شکل و یا مستطیلی و یا دایره ای …این شکلهای گوشه دار به خاطر زاویه ای که دارند ، برای جارو کردن مکان های گوشه دار بسیار مناسب می باشند . پس هنگام خرید به شکل جارو شارژی توجه کنید . اندازه ی دهانه ی جارو شارژی هم از مواردی است که باید به آن توجه شود . دهانه ی بزرگتر به معنی سرعت عمل بیشتر در تمیز کردن و جارو زدن است

دسته بلند جهت استفاده در حالت ایستاده

این دسته به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون خم شدن از دستگاه جاروشارژی استفاده کنند، این ویژگی برای افرادی که به دلیل مشکلات جسمی نظیر کمردرد نمی‌توانند به راحتی خم شوند بسیار مناسب است.

سری‌ها

در برخی از مدل‌های جاروشارژی علاوه بر دهانه‌ی ورودی اصلی، تعدادی سری و نازل دیگر نیز وجود دارند که با اتصالشان به دستگاه، برای سطوح مختلف می‌توان از آن‌ها استفاده نمود.

فیلتر قابل شستشو

در هر دستگاه جاروشارژی یک فیلتر داخلی مانع از ورود آشغال و گرد و غبار به داخل موتور می‌شود که پس از مدتی منفذهای این فیلتر پر شده و نیاز به تمیزشدن دارد تا به موتور دستگاه فشاری وارد نشود. بنابراین قابل شستشو بودن و عمر مفید این فیلتر یک ویژگی مهم به حساب می‌آید.

قابلیت تنظیم قدرت

وجود یک کلید تنظیم قدرت کمک می‌کند تا شخص استفاده کننده از دستگاه با تغییر میزان مکندگی دستگاه برای شرایط مختلف در مصرف انرژی دستگاه صرفه جویی شود.

جارو شارژی هوشمند یا دستی

جاروهای شارژی دو مدل معروف دارند ، جاروهای دستی و جاروهای پارویی .جاروهای شارژی پارویی بصورت ایستاده هستند و برای جارو کردن کف مورد استفاده قرار می گیرند . برای جارو کردن گوشه ها بیشتر جاروهای دستی کاربرد دارند . جاروهای دستی فضای کمی را می گیرند ، سبکتر هستند و به راحتی جابجا می شوند . در این بین جاروهای شارژی هوشمند هم هستند . شاید بهترین نوع جاروهای شارژی ، همین جاروهای شارژی هوشمند باشند . به خاطر اینکه با دهانه ی متحرکی که دارند در خط افقی قرار می گیرند و به سمت چپ و راست قرار حرکت می کنند . این جاروها در صورت وجود آشغال لامپ خود را به رنگ قرمز در می آورند و در صورت پاک بودن  محیط به رنگ سبز روشن می شوند

قابلیت مکش مایعات

در برخی از مدل‌های جاروشارژی، مخزنی تعبیه شده که مناسب برای مکش مایعات است.

قابلیت نصب بر روی دیوار

برخی مدل‌های جارو شارژی قابلیت اتصال به دیوار را دارند که می‌توان پایه عصایی و جاروی دستی را به دیوار متصل نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *