مقالات

راهنمای خرید آبمیوه گیری و معرفی بهترین مدل ها

راهنمای خرید آبمیوه گیری

خرید آبمیوه گیری به دلیل اینکه با امکاناتی متنوع ، کاربردهای گوناگون و همچنین قیمت‌هایی بسیار متفاوتی از سوی برندهای مختلف در دنیا  تولید گردیده و به بازارهای جهانی نیز صادر می‌شوند دشواریهای خاص خود را دارد . ما در این مقاله در نظر داریم به معرفی ده مدل مختلف از برترین آبمیوه گیری‌ها و مقایسه ­ی قیمت آن‌ها بپردازیم اما قبل از آن قصد داریم تا بررسی اصلی ترین معیارها در خرید آبمیوه گیری قوی و مناسب را به شما ارائه دهیم.

راهنمای خرید آبمیوه گیری

مخزن آبمیوه گیری: تا چند سال قبل وجود مخزن آبمیوه گیری در این دستگاه‌ها یکی از نقاط  قوت بزرگ محسوب می‌گردید، در حالیکه اکنون در بیشتر مدل­های آبمیوه گیری­ها این مخزن طراحی گردیده و موجود می­باشد. در واقع امروزه  نکته‌ای که سبب متمایز شدن دستگاه‌های آبمیوه گیری از همدیگر می‌شود، گنجایش و یا ظرفیت مخزن این دستگاه‌ می­باشد. هرچقدر ظرفیت مخزن آبمیوه گیری بیشتر باشد، کار با  این دستگاه راحتتر شده و همین سبب بالاتر رفتن قیمت آبمیوه گیری­های با مخزن‌ بزرگ‌تر می‌گردد.

مخزن تفاله: مخزن تفاله­ی آبمیوه گیری نیز همانند مخزن آن از جایگاه ثابتی در دستگاه‌های آبمیوه گیری برخوردار است. هرچقدر گنجایش مخزن­های تفاله بیشتر باشد، زحمت استفاده کنندگان برای خالی نمودن آن طی دفعات متعدد کمتر می‌گردد. در نتیجه­ این قابلیت نیز تاثیر خاصی را در افزایش یا کاهش قیمت یک آبمیوه گیری می­گذارد.

توان مصرفی آبمیوه گیری­ها: توان مصرفی یا قدرت در هر وسیله ­ی الکترونیکی تاثیر بسیاری برروی کارایی آن وسیله ایفا می­کند. این موضوع درمورد دستگاه‌های آبمیوه گیری هم بطور کامل صدق می‌نماید. هرچقدر یک دستگاه الکترونیکی قدرت بیشتری داشته باشد، سرعت و عملکرد افراد در آبمیوه گرفتن

بالاتر رفته و در نهایت نتیجه بهتری نیز خواهند گرفت. در نتیجه باید انتظار داشت که توان مصرفی آبمیوه گیری­ها از اصلی‌ترین معیارهای تغییر دهنده قیمت این دستگاه‌ها باشد.

جنس بدنه در آبمیوه­ گیری: به طور قطع همه ­ی استفاده کنندگان به خوبی از تاثیر گذاردن جنس بدنه وسائل الکترونیکی از قبیل آبمیوه گیری برروی کارایی و همچنین قیمت این وسیله­ ها باخبر هستند. لازم به ذکر است که آبمیوه گیری‌ها دارای بدنه هایی از جنس­های مختلف می­باشند که در نتیجه این نکته در قیمت گذاری این دستگاه‌ها نیز هم به طرز قابل توجهی تاثیر میگذارد.

کمپانی هلندی لوازم خانگی با تولید نمودن آبمیوه گیری مدل Philips HR1916 Juicer توانست علاوه بر ارائه­ی یک آبمیوه گیری بسیار قیمت مناسب در مقایسه با سایر آبمیوه گیری‌ها، قابلیت­هایی بسیار خوب را نیز عرضه نماید. این آبمیوه گیری کاملا از جنس پلاستیک فشرده تولید گردیده است که این خود از دلایل اصلی قیمت ارزانتر این وسیله می­باشد. ظرفیت مخزن آبمیوه­ی این دستگاه 1 لیتر است اما نکته­ی جالب درمورد این دستگاه مخزن تفاله‌ی ان می­باشد که دارای ظرفیتی برابر 2.1 لیتری بوده و سبب می­گردد از دردسر پرشدن مخزن تفاله در موقع آبمیوه گرفتن ممانعت بعمل آید.

قیمت و فروشندگان این محصول را ببینید


تیغه­ ی این مدل آبمیوه گیری  نیز همانند سایر دستگاه‌های آبمیوه گیری از جنس استیل ضد زنگ است. اما تنظیمات خاص سرعت در این دستگاه با وجود قیمت ارزانتر آن نیز گنجانده شده است تا بتوان با دو سرعت متفاوت از این آبمیوه گیری استفاده نمود. از مهم ‌ترین نقاط قوت این مدل توان مصرفی‌ آن می­باشد که برابر با 900 وات بوده و در مقایسه با قیمت آن بسیار بالاتر از حد انتظار می­باشد. این آبمیوه گیری همانند سایر محصولات شرکت فیلیپس از نوآوری دور نیست و با کمک فناوری پاکسازی سریع دستگاه که در آن موجود است می‌توان به ساده­گی آبمیوه گیری خود را تمیز نموده و سپس مجددا مشغول آبمیوه گیری شد.

شرکت بوش از مطرح­ترین برندهای تولید لوازم خانگی می­باشد که با تولید آبمیوه گیری مدلMES4000 Juicer توانسته است توانمندی‌ خود را در بازارهای جهانی به اثبات برساند. این مدل  آبمیوه گیری دارای ترکیبی از فلز و پلاستیک فشرده با کیفیت بالا بوده که خود ظاهری بسیار جذاب و منحصر به فرد را ارئه می­دهد. مخزن آبمیوه­ ی این دستگاه ظرفیتی معادل 1.5 لیتر دارد که نکته­ی جالب در مورد آن، هوشمندی طراحان شرکت بوش در طراحی مخزن تفاله این آبمیوه گیری با ظرفیتی دو برابر مخزن آبمیوه­ ی آن یعنی 3 لیتر می­باشد که سبب گردیده است مقدار آبمیوه ی حاصل شده با میزان تفاله­ ی‌ خارج شده در مخزن کاملا هماهنگ باشد و از ایجاد دردسر در هنگام استفاده از آن جلوگیری نماید. درواقع شرکت بوش که همیشه تلاش نموده تا در تولید هر کالایی متفاوت عمل نماید، این بار نیز در تولید آبمیوه گیری تفاوت خود را در جنس تیغه ­ی آن اختصاص داده و تیغه‌ای با جنس سرامیکی را در این مدل آبمیوه گیری تعبیه نموده است.

قیمت و فروشندگان این محصول را ببینید

آبمیوه گیری بوش مدل MES4000

این کمپانی همچنین تنظیمات سرعتی مطابق با حد انتظار در این آبمیوه گیری اعمال نموده است تا بتوان با دو سرعت کاملا متفاوت آبمیوه گیری را انجام داد. توان مصرفی در این مدل برابر با 1000 وات بوده و این آبمیوه گیری دستگاهی کاملا قدرتمند به حساب می‌آید. بعلاوه در آبمیوه گیری مدل Bosch MES4000 Juicer قابلیت­ها و فناوری‌هایی بسیار منحصر بفرد و کارآمد به چشم می‌خورد. امنیت این وسیله نیز کاملا هوشمند است و استفاده کنندگان فقط هنگامی می­توانند دستگاه را روشن نمایند که تمامی اجزاء آن کاملا سر جای خود ثابت گردیده باشند. این ویژگی از ایجاد هر گونه آسیبی به آبمیوه گیری کاملا ممانعت می‌نماید. مخزن تفاله­ ی این آبمیوه گیری نیز برای کاهش زحمت به ویژگی تخلیه­ ی

خودکار مجهز شده است . البته ظرف مخزن تفاله­ ی آن نیز به آسانی قابل جدا شدن و شست و شو می­باشد.

کمپانی پاناسونیک که از نظر قدمت به بزرگ خاندان تکنولوژی مشرق زمین معروف است این بار دست به کاری بزرگ زده و محصولی چند منظوره و با کیفیت بالا ولی هم قیمت با سایر آبمیوه گیری‌های تک منظوره را به بازار عرضه نموده است که دارای فروش شگفت انگیزی نیز می­باشد. آبمیوه گیری مدل Panasonic MJ-DJ31، تنها یک آبمیوه گیری ساده نبوده و در کنار عمل آبمیوه گرفتن، دارای مخلوط کن و آسیابی با کیفیت نیز در یک دستگاه می­باشد.

قیمت و فروشندگان این محصول را ببینید

آبمیوه گیری پاناسونیک مدل MJ-DJ31بدنه این دستگاه از جنس استیل و پلاستیک فشرده بسیار با کیفیتی بالا بوده و با توجه به سه منظوره بودن آن می­توان وزن بالا و در حدود 7 کیلوگرم را از آن انتظار داشت. مخزن آبمیوه ی اینآبمیوه گیری 1.5 لیتر ظرفیت داشته و همراه مخزن تفاله­ ی 2 کیلوگرمی آن می­تواند تجربه­ ی خوبی را برای استفاده کنندگان به ارمغان آورد. همچنین این دستگاه دارای پارچ مخلوط کنی از جنس شیشه بوده که 1.5 لیتر ظرفیت دارد. تنظیمات سرعتی نیز در این دستگاه اعمال شده است که به 2 سرعت کم و زیاد محدود می‌گردد. همچنین آبمیوه گیری Panasonic MJ-DJ31 Juicer دارای توان مصرفی برابر با 800 وات می­باشد که کاملا مناسب در نظر گرفته شده است. اگرچه جنس تیغه­ی این آبمیوه گیری استیل ضد زنگ بوده ولی دندانه‌هایی در این دستگاه موجود است تا توانایی رنده کردن میوه را نیز دارد.

شرکت پاناسونیک با ارائه نمودن این محصول در تلاش است تا با تولید محصولی ارزانتر ، همه ­ی قابلیت‌های مورد نیاز جهت یک آبمیوه گیری را نیز فراهم نماید که اتفاقا در این زمینه کاملا موفق نیز عمل نموده است. این آبمیوه گیری دارای جنسی از استیل ضد زنگ می­باشد که ظاهری ساده و زیبا را به آن بخشیده است. مخزن آبمیوه ی این دستگاه دارای 1.5 لیتر گنجایش بوده و با مخزن 2 لیتری تفاله­ ی آن هماهنگی قابل قبولی را ایجاد می­نماید.

قیمت و فروشندگان این محصول را ببینید

آبمیوه گیری پاناسونیک مدل MJ-DJ01تیغه ­ی این آبمیوه گیری نیز همانند اکثریت آبمیوه گیری معرفی شده در این مقاله جنسی از استیل با کیفیت و ضد زنگ دارد. توان مصرفی این مدل برابر 800 وات می­باشد که با توجه به قیمت آن کاملا قابل تحسین است. همچنین تنظیمات 2 سرعته بودن فرایند آبمیوه گیری نیز در این دستگاه اعمال گردیده  است تا بتوان با دو سرعت کم و زیاد آبمیوه گیری را انجام داد. در واقع این مدل نیز مانند برادر بزرگ‌تر و گران قیمت‌تر خود دارای دندانه‌های خاصی جهت رنده نمودن میوه ها در موقع آبمیوه گیری می­باشد.

برند براون که از برندهای با کیفیت آلمانی در زمینه­ ی تولید لوازم خانگی می­باشد دست به تولید آبمیوه گیری بسیار باکیفیت و خوش قیمتی زده است که به بازار های جهانی عرضه گردیده است. آبمیوه گیری Braun J700 Juicer یک دستگاه کوچک اما بسیار کاربردی می­باشد که دارای جنسی از استیل و پلاستیک و مخزن آبمیوه ی 1.25 لیتری همراه با مخزن تفاله ی 2 لیتری است که هماهنگی خوبی برای آبمیوه گرفتن به وجود آورده است. استیل ضد زنگ به کار رفته جهت تولید تیغه ­ی این آبمیوه گیری نیز چیزی را در ارائه­ ی محصولی مناسب کم نمی گذارد.

قیمت و فروشندگان این محصول را ببینید

آبمیوه گیری براون مدل J700این دستگاه دارای تنظیمات سرعتی با دو سرعت می­باشد تا با توجه به قیمت پایین آن از فناوری روز دنیا پایین‌تر نباشد. نکته­ ی جالب درباره این آبمیوه گیری موتور بسیار قدرتمند آن با توان 1000 وات بوده که نه تنها مشتری را ناامید نمی‌کند، بلکه بسیار فراتر از حد انتظار نیز ظاهر می‌گردد. همچنین  از دیگر نکات قابل توجه درمورد این آبمیوه گیری این است که با توجه به ابعاد کوچک آن، به آسانی توانایی شست و شو توسط  ماشین‌های ظرفشویی را نیز دارد.

 آبمیوه گیری Pars Khazar Tiger Juicer دارای جنس فلز و پلاستیک بوده و همچنین ابعادی کوچک و وزنی نسبتا پایین دارد. مخزن آبمیوه ی آن دارای ظرفیتی برابر 1 لیتر بوده و از نقاط قوت این مدل دستگاه نیز می توان به مخزن 2 لیتری مخصوص تفاله‌ی آن اشاره نمود که دردسر خالی نمودن متعدد این مخزن را به حداقل می­رساند.

قیمت و فروشندگان این محصول را ببینید

آبمیوه گیری پارس خزر مدل Tigerتیغه ­ی این آبمیوه گیری از جنس استیل ضد زنگ است و دارای کیفیتی کاملا قابل قبول می­باشد. همچنین این دستگاه تنظیمات سرعت قابل قبولی نیز دارد تا مانند دستگاه‌های بروز دنیا بتوان با دو سرعت متفاوت به آبمیوه گیری پرداخت. توان مصرفی آن برابر با 700 وات می­باشد که با توجه به قیمت شگفت انگیز آن کاملا راضی کننده است. از دیگرویژگی‌های خاص آبمیوه گیری پارس خزر تعبیه ­ی دو سوییچ ایمنی در آن است که سبب می‌گردد  این دستگاه فقظ در صورتیکه درپوش بالایی آن در جای خودش قرار گرفته باشد شروع به کار نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *