مقالات

راهنمای انتخاب و خرید ماشین ظرفشویی

راهنمای انتخاب و خرید ماشین ظرفشویی

يكي از موارد خريد لوازم خانگي خريد ماشين ظرفشويي است ماشین ظرفشویی چند سالی است که به كمك خانم ها آمده تا آنها را از شستن ظرف ها راحت کند. این راحتی زمانی بیشتر احساس می شود که شما تعداد زیادی مهمان دارید و یک دستگاه به کمک شما بیاید و تمام ظرف ها را به بهترین شکل بشوید و خشک کند.

اگر شما می خواهید اين وسيله ارزشمند را استفاده کنید، بهتر است این راهنما را مطالعه کنید تا بتوانید قبل از خرید این محصول از یک  سايت اينترنتي  اطلاعاتی در مورد این لوازم مدرن آشپزخانه های امروزی به دست آورید و بهترین یار آشپزخانه تان را انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب سایز ماشین ظرفشویی

اختراع ماشین ظرفشویی به سال 1886 برمی گردد. در آن سال یک خانم به نام “ژوزفین کوچران ” که فردی ثروتمند نیز بود این وسیله را اختراع می کند . او با توجه به اینکه مهمانی های زیادی را برگزار می کرد کمبود این دستگاه را در محیط آشپزخانه حس کرد و تصمیم گرفت چنین دستگاهی را اختراع کند. امروزه برندهای معروفی از ماشین ظرف شویی در بازار وجود دارند اما   ماشین ظرفشویی بوش  در بین خانواده ها از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. با پیشرفت تکنولوژی مشخصه های زیادی به این لوازم خانگی محبوب اضافه شده است که باید برایخرید ماشین ظرفشویی مورد نیاز خود در ابتدا به سایز آن توجه کنید.

مخصوص خانواده های کوچک 6 تا 8 نفره

ماشین های ظرفشویی 6 تا 8 نفره، به نام ماشین های رومیزی در بازار موجود هستند. این ماشین ها بیشتر به درد کسانی می خورد که زیاد اهل مهمانی دادن نیستند و یک خانواده کوچک 3 یا 4 نفره دارند. خوبی این ماشین های ظرفشویی کوچک این است که خیلی سریع پر می شوند و قیمتشان هم از انواع ایستاده، ارزان تر است. معمولا 72 تا 108 پارچه ظرف در ماشین های 6 تا 8 نفره، جای می گیرند. برخی ماشین های 8 نفره، 8 به علاوه 1 هستند و کمی بیشتر از انواع 8 نفره، ظرفیت دارند. هنگام خرید این ماشین ها، حواستان باشد که سیستم شستشوی آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید قدرت شستن ظرف های خیلی چرب و خشک را هم دارند.

معمول ترین نوع در بازار ماشین 12 و 13 نفره

ماشین های 12 نفره، پرطرفدارترین انواع ظرفشویی در بازار هستند. معمولا حدود 144 پارچه ظرف داخل این ماشین ها جا می شود. ظرفشویی های 12 نفره، بیشتر به درد خانواده های پررفت وآمد یا آنهایی که ترجیح می دهند ظرف های نشسته خود را از صبح تا شب داخل ماشین بگذارند و فقط یک بار در طول روز آن را استفاده کنند، می خورد. برخی از انواع ماشین های 12 نفره هم، 12 به علاوه 1 هستند و گنجایش ظرف بیشتری دارند. هنگام خرید این ماشین ها، آنهایی را انتخاب کنید که قابلیت تنظیم ارتفاع سبد و گزینه ای برای زمان شروع به کار دارند و دارای قدرت نیم شور هم هستند. یعنی با پر کردن نصف ظرفیت ماشین هم می توانند ظرف ها را با مصرف آب و شوینده کمتری بشویند.

حساس تر و کم مصرف تر ماشین های 14 نفره

ماشین های ظرفشویی 14 نفره، پرحجم ترین و بزرگ ترین انواع ماشین های موجود در بازار هستند که ظرفیت شستشوی حدود 160 تکه ظرف را دارند. این ماشین ها بیشتر به درد خانواده های پرجمعیت، شلوغ و پررفت وآمد می خورد. البته بیشتر این ماشین ها سیستم های شستشوی مختلف برای شستن ظرف های خیلی چرب، ظرف های کمتر از ظرفیت ماشین و ظرف های نه چندان کثیف را دارند. می توانید در صورت تمایل، انواعی که قابلیت تشخیص خودکار میزان کثیفی ظرف را دارند، بخرید. این ماشین ها نسبت به انواع عادی، آب و شوینده کمتری مصرف می کنند.

ماشین های 15 نفره

ماشين هاي 15 نفره داراي حجم بيشتري مي باشد و مي توان ظروف بزرگتر را در آن جا داد

اين مدل از ماشين ها در چند برند منحصر شده و فراواني كمي دارد

نوع جدید ماشین های ظرفشویی: ماشین های بخار شوی

خیلی از افرادی که ماشین های ظرفشویی قدیمی دارند، از اینکه باید ظرف ها را پیش از قرار دادن داخل ماشین، آبکشی کنند، راضی نیستند. این روزها، انواع جدیدی از ماشین های ظرفشویی به بازار آمده که به جای آب، با بخار داغ آب، ظرف های کثیف و حتی خشک را می شوید و مصرف آب و انرژی شان هم بسیار پایین است. این ماشین ها با قدرت بخار بالا و لکه بری خوبی که دارند، می توانند گزینه مناسبی برای افرادی باشند که به تازگی قصد خرید ظرفشویی کرده اند یا می خواهند مدل های قدیمی تر ماشین ظرفشوییشان را ارتقا بدهند.

نتيجه گيري

ماشین ظرفشویی یک وسیله مناسب برای شستشوی کامل و صحیح ظرف هاست که معمولا طی 3 مرحله مختلف، ظرف ها را می شوید و پاک می کند. یکی از مهم ترین نکته هایی که باید برای ارتقای عملکرد ماشین های ظرفشویی رعایت کنید، این است که ظرف های حاوی باقیمانده غذا را داخل ماشین نگذارید. یعنی باقیمانده خوراکی های داخل ظرف ها را به کمک دستمال یا یک آبکشی ساده، پیش از قرار دادن آنها در داخل ماشین ظرفشویی، پاک کنید. ماشین ظرفشویی، وسیله خوبی برای گندزدایی و تمیز کردن ظرف ها از هرگونه آلودگی هم محسوب می شود. اگر بدانیم که با هرنوع ماشین ظرفشویی براساس دستورالعمل کارکردی که دارد، چطور کار کنیم و به درستی آن را در شستشوی ظرف هایمان به کار بگیریم، می توانیم از پاکیزه شدن کامل ظرف ها با این وسیله مدرن مطمئن باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *