مقالات

راهنمای انتخاب و خرید اتو

اتو بخار

اتو نه تنها برای صاف کردن و آراسته کردن از آن استفاده می شود، بلکه به سبب تماس کفی بسیار داغ آن با البسه در ضدعفونی و میکروب زدایی نمودن آنان نیز مؤثر است.

اتو بخارهای دستی به دو نوع معمولی و بخارساز مخزنی دسته بندی می شود.

تفاوت این دو نوع در نوع مخزن و بخار ایجاد شده توسط آن ها می باشد. 
نوع معمولی اتو بخارهای دستی که شناخته شده تر بوده و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند برای مصارف خانگی بسیار مناسب می باشد که آب مورد نیاز جهت تولید بخار را از مخزن طراحی شده بر روی دستگاه تأمین می کند، در مقابل در نوع بخارساز مخزنی، دستگاه از دو قسمت مجذا تشکیل شده است.
یک قسمت دستگاه، اتو و قسمت دیگر مخزن آب می باشد که با هم مرتبط شده اند. این نوع اتوبخارها به دلیل مخزن با ظرفیت بالا برای اتوکشی به صورت مداوم و زیاد (مصارف اداری و تجاری) کارایی دارند.

در ادامه به ویژگی ها و مشخصات اتو بخارهای دستی  توجه فرمایید:

توان دستگاه: 

این معیار که با واحد وات محاسبه می شود نشان دهنده توان المنت اتو بوده و هرچه این عدد بالاتر باشد سرعت داغ شدن اتو نیز بیشتر خواهد شد و زمان انتظار برای آماده به کار شدن اتو کاهش خواهد یافت.

جنس کف: 

جنس کف اتوها دارای انواع مختلفی از قبیل استیل، سرامیک و تیتانیوم می باشد که نوع سرامیکی و تیتانیوم آن به دلیل عملکرد بهتر هنگام اتوکشی و همچنین مقاوم بودن در برابر خراشیدگی از اولویت بالاتری برای خرید برخوردار هستند.

ظرفیت مخزن آب:

هرچه ظرفیت مخزن آب بیشتر باشد مدت زمانی که به صورت مداوم می توانید به عملیات اتوکشی ادامه دهید بیشتر خواهد شد. ظرفیت مخزن آب اتوبخارها برحسب سی سی (CC) اندازه گیری می شود.

حجم بخار خروجی: 

این مقدار که با واحد گرم بر دقیقه اندازه گیری می شود، نشان دهنده قدرت بخاردهی دستگاه بوده و بیشتر بودن این معیار موجب از بین رفتن راحت تر و سریع تر چروک ها از سطح لباس ها خواهد شد. در برخی از اتوها می توان برای مدت کوتاهی حجم بخار بیشتری ایجاد کرد که این قابلیت سیستم تشدید بخار (Steam Shot) نامگذاری شده است.

قابلیت تنظیم فشار بخار اتو Adjustable Steamبا این قابلیت می توانید مقدار خروجی بخار اتو را تنظیم کنید و یا به کل بخار خروجی اتو را قطع کنید. ویژگی ضد چکه anti-drip بر روی بیشتر اتوها وجود دارد که برای جلوگیری از چکه کردن هنگام اتو بدون بخار استفاده می شود.

طول سیم: 
طول سیم بیشتر در هنگام اتوکشی پارچه های بزرگ بسیار کاربردی خواهد بود و عملیات اتوکشی را راحت تر می کند.
چرخش 360 درجه سیم: 
این ویژگی با استفاده از سیستم چرخش محل اتصال سیم برق به دستگاه، از پیچ خوردن سیم در زمان اتوکشی جلوگیری خواهد کرد.
سلف کلین (Self Clean): 
این قابلیت به منظور تخلیه ی باقیمانده رسوبات از مجفظه تولید بخار و همچنین منافذ خروجی بخار کاربرد داشته و از انباشته شدن رسوبات معدنی در منافذ بخار جلوگیری می کند.

مخزن آب شفاف Transparent Water Reservoirهنگام خرید اتو بخار دقت کنید که مخزن آن شفاف باشد. مخزن اتوی شفاف به شما اجازه می دهد تا سطح آب مخزن را به راحتی ببینید.

قابلیت بخاردهی به صورت عمودی (Vertical Steam): 
با استفاده از این عملکرد،امکان بخاردهی دستگاه در حالت عمودی فراهم می شود. از این ویژگی به منظور عملیات بخاردهی برروی لباس هایی که به صورت عمودی از چوب لباسی آویزان هستند استفاده می شود.
ضدّ چکه (Anti Drip): 
عملکرد این سیستم به این صورت است که در هنگام کاهش دمای صفحه ی کف اتو به مقدار کمتر از حد مشخص جهت ایجاد بجار، سوپاپ محفظه تبخیر دستگاه به صورت اتوماتیک بسته شده و جریان آب را متوقف می کند که این عمل از چکه کردن آب جلوگیری خواهد کرد.

قابلیت خاموش کن خودکار Auto Shut-Offاکثر اتوهای جدید این ویژگی را دارند. اگر اتوی شما برای مدتی بی حرکت باشد، این دکمه عمل کرده و اتوی شما به طور اتوماتیک خاموش می شود.

در این صورت اگر هنگام اتو کردن تلفن شما زنگ بخورد و حواستان پرت شود، لباس مهمانی شما نمی سوزد.

سیستم بخار انفجاری Busrt-of-Steamاین سیستم برای چروک های سمج! بسیار مفید است. مخصوصا شلوار و لباس جین را به خوبی صاف می کند.

 

راهنمای انتخاب و خرید اجاق گاز

راهنمای انتخاب و خرید ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید مایکروفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *