مقالات

بهترین برندهای تولیدکننده تلویزیون جهان

بهترین برندهای تولیدکننده تلویزیون جهان

تلویزیون از جمله وسیله هایی است که در هر خانه ای پیدا می شود و باعث می شود که اعضای خانواده بخشی از روز برای دیدن برنامه‌های تلویزیون دور هم جمع شوند. بسیاری از شرکت ها در تمام جهان به طراحی و تولید تلویزیون می پردازند، ما در این مطلب بهترین برندهای تولیدکننده تلویزیون جهان را به شما معرفی می کنیم

در دوره های گذشته فاکتور مهم انتخاب و تهیه ی یک تلویزیون برای کاربران رنگی و سیاه سفید بودن بود. اما هنگامی که بعد از آن تلویزیون ‌های رنگی جای آنها را در بازار گرفتند، فاکتورهایی دیگر مانند تختی یا برجستگی صفحه نمایش و یااندازه صفحه نمایش نیز به این فاکتورها مبدل شدند. با آمدن تلویزیون ‌های پلاسما و LCD به بازار، معیارهای دیگری مانند شفافیت، مصرف برق کنتراست و میزان دوام ذهن جای قابلیت های دیگر را برای کاربران گرفت. هنگامی که بعد از این تلویزیون ‌های LED به بازار آمدند، تلویزیون ‌های پلاسما و LCD را در بازار کنار زدند و موجب منقرض شدن این نوع تلویزیون ها شدند و خود به پرطرفددارترین و پرفروش ترین تلویزیون ها تبدیل شدند.

معروف ترین طراحان تلویزیون

اکنون تلویزیون ‌های LED هم در ابعاد و اندازه ها و یا حتی انواع متنوع طراحی و تولید می شوند و توانایی ها و قابلیت های بسیار زیاد  و بی شماری را در مقایسه با تلویزیون ‌های قدیمی دارا می باشند. تلویزیون ‌های جدید و مدرن امروزی دارای شفافیت تصویری فول اچ دی و یا اغلب  4K می باشند و مانند قبلا دوباره تخت بودن و یا یا برآمدگی از از معیارهای گزینش و تهیه یک تلویزیون می باشد. اکنون طراحان و تولیدکنندگان برای تلویزیون ‌هایشان که در رده ی بالایی قرار دارند، دستگاه های صوتی را بکار می برند که در این عرصه معروفترین و برترین طراحان و تولید کنندگان مانند هارمن/کاردن می باشند تا همزمان با داشتن تصویری بسیار عالی و با کیفیت، کیفیت صدای عالی را نیز به کاربران ارائه کنند. همراه با سیستم عامل، هوشمند بودن تلویزیون و همچنین دسترسی داشتن به سرویس‌هایی مانند نتفیلیکس و  شبکه‌های دیگر آنلاین با اینترنت هم از فاکتورهای دیگر ایده آل استاندارد برای انتخاب تلویزیون در امروزه می باشد.

قبل از آنکه بزرگترین طراحان و سازندگان تلویزیون را معرفی کنیم ابتدا باید متذکر شویم که تلویزیون ‌های LED هم مانند  LCD صفحه ی نمایشگر کریستال مایع (پنل LCD) دارا می باشند، اما این فرق وجود دارد که نور زمینه توسط LED فراهم خواهد شد و مانند تلویزیون ‌های LCD دیگر صفحه نمایشگر مایع ندارد. در تلویزیون ‌های با قیمت بالا مانند تلویزیون ‌های OLED تولید شرکت LG دارای صفحه نمایشگر کریستال مایع نمی باشد و کل تلویزیون از دیودهای LED ساخته و به کار رفته است. همین سبب نشان دادن تصویری باکیفیت‌ بهتر و رنگ‌هایی با حجم خیلی زیاد و بسیار عالی و زیبا خواهند شد.

قدرتمند ترین و معروفترین طراحان وتولید کنندگان تلویزیون در دنیا

جایگاه هشتم: ویزیو

از بزرگترین و معروفترین طراحان تلویزیون در جهان، ویزیو (Vizio) یک مارک تولید کشور آمریکا می باشد که در این زمینه نوپا و جدید است و در کالیفرنیا در سال احداث و به وجود آمد. این شرکت با اینکه تازه تاسیس شده توانسته است خود را در جمع بزرگترین قدرتمند ترین و معروفترین طراحان وتولید کنندگان تلویزیون جای دهد.

شرکت ویزیو برای اینکه با ابرقدرت های این زمینه رقابت نماید محصولات و تولیداتش را با قیمت مناسب به کاربران و خریداران ارائه می دهد. هرچند اینکه قیمت‌های و هزینه های ویزیو مناسب و پایین است در مقایسه با مارک ها و شرکت های دیگر این عرصه به معنی نامرغوب بودن و یا پایین بودن کیفیت آن‌ها نخواهد بود، بلکه این موضوع به طور کامل برعکس می باشد و تولیدات این مارک بسیار مرغوب و با کیفیت نیز می باشند.

مارک ویزیو در عرصه طراحی و تولید تلویزیون ‌هایی که دارای مصرف انرژی برق مناسب هستند هزینهه های هنگفت و تحقیقات بسیاری انجام داده تا به این صورت نه فقط برای  کاربران جهت تهیه یک جنس مرغوب و با کیفیت مجبور به هزینه های اضافی و گزاف نباشند، بلکه حتی بعد از تهیه و خرید هم مجبور نشوند تا خرج ها و هزینه های اضافی نمایند. محصولات این مارک دارای فرمان پذیری  بسیاری هستند و با رابط ها و اپراتورهای هوشمند گوگل اسیستنت و آمازون الکسا هم به راحتی جفت خواهند شد. تلویزیون های مارک ویزیو هم مانند خیلی از محصولات جدید و مدرن دارای عملکرد Mirror Link هستند که این به دلیل وجود قطعه کروم کست داخلی شان می باشد.

محصولات این مارک به خاطر وجود لبه‌های ظریفشان خیلی شیک و زیبا می باشند و پنل‌های این نوع محصول هم Dolby Vision HDR را ساپورت می نمایند. این شرکت از 2019 به تلویزیون ‌های نقطه کوانتومی جهت رقابت با برند سامسونگ پیوست.

جایگاه هفتم: پاناسونیک

برند پاناسونیک شرکتی خیلی قدیمی می باشد که در 1918 احداث شد و اینکه در رتبه هفتم است ممکن است اندکی دردناک و غیر قابل باور باشد ولی دلیل این جایگاه هم خود ژاپنی‌ها می باشند. کمپانی پاناسونیک از شرکت های بسیار قدیمی در عرصه ی تلویزیون می باشند و این نام از موقع  وجود تلویزیون های سیاه و سفید در بازار بود و در ادوار متفاوت مانند رنگی شدن نمایشگرها، بزرگتر و وسیع تر شدن اندازه و ابعاد تلویزیون ها ودیجیتالی شدن تلویزیون ‌ها باز هم با این وجود در این عرصه همچنان به طور ثابت حضور داشته است. البته در تغییر و تحول و پیشرفت این محصول و همچنین ارائه ی تلویزیون های متغیر تا کنون دارای نقش بسزایی بوده است.

این شرکت اکنون دارای تمرکز بسیاری در عرصه ی تحلیل و پرداخت نمایش تصویر دیداری می باشد تا قادر باشد به خریدار و کاربر بهترین کیفیت تصویر را عرضه نماید که در نتیجه ی  این تلاش پر قدرت ترین تراشه پردازش و نمایش تصویر در عرصه و صنعت تلویزیون ‌ها به نام Studio Color HCX2 می باشد. این تراشه پردازشی قادر است حتی ریزترین جزئیات تصاویرنمایشی HDR را هم به نمایش بگذارد

شرکت پاناسونیک در جهان از معروفترین و مهم ترین طراحان و تولید کنندگان تلویزیون ‌های OLED می باشد و همزمان طیف وسیعی از عملکردها و توانایی ها را نیز با تلویزیون ‌های خود به کاربران ارائه می نماید.

جایگاه ششم: اسکای‌ورث

شرکت اسکای ورث (Skyworth) در سال 1988 و در شهر شنژن چین تاسیس شد و اکنون در رتبه ششم میان معروفترین تولیدکنندگان تلویزیون می باشد. این شرکت که طراح و مولد محصولات دیگری نیز می باشد، با عرضه ی کالاهای  مرغوب و با کیفیت موفق به رشد برجسته ای در عرصه ی تلویزیون باشد و حتی شاید تا آخر2019 بخش بیشتری از بازار را در دست بگیرد.

محصولات این شرکت هم دارای توانایی های مختلفی می باشند و با داشتن قابلیت و توانایی مناسب، تصویر و صدایی با کیفیتی بالا هم عرضه می نمایند. کاربرد هوش مصنوعی و طراحی جدید و امروزی  هم در محصولات مدرن اسکای ورث مشاهده می شود.

جایگاه پنجم: تی سی ال

یکی از معروفترین شرکت های چینی تلویزیون تی سی ال می باشد که در 1981 احداث شد و کالاهای الکترونیکی و الکتریکی طراحی و تولید می نماید. این برند در زمینه ی طراحی و تولید تلویزیون دارای رشد چشمگیری بود و طیف وسیعی از تلویزیون ‌های LED دیجیتال هوشمند  در اندازه و کیفیت شفافیت متنوع را طراحی نموده و با هزینه و قیمت پایین به خریداران ارائه می نماید. بعضی از شرکت ها مانند سامسونگ و آلکاتل هم در دهه 2000 طراحی بعضی از مدل ها از تلویزیون ‌های LCD اش را حتی به خاطر کم بودن هزینه ی ساخت به TCL شرکت واگذار نمودند.

برای اینکه برند تی سی ال نامش را بیش از پیش مشهور نماید با شرکت های متفاوت در عرصه سرگرمی، موزیک، فیلم تکنولوژی و ورزش همکاری نمود. این شرکت با کاربرد تکنولوژی پنل‌های LED با کیفیت بالایی را طراحی و تولید می نماید که قادرند کمترین رنگ‌ها و جزئیات تصویر را به نحو احسنت به نمایش بگذارند. کروم کست داخلی از استانداردهای دیگر می باشد که تلویزیون ‌های تی سی ال نیز از آن برخوردار می باشند.

جایگاه چهارم: هایسنس

قدیمی‌ترین شرکت طراح و سازنده کالاهای برقی و الکترونیکی پرکاربرد در چین هایسنس می باشد که کشور چین در سال 1969 آن را تاسیس نمود. این شرکت که  دولتی می باشد از معروفترین طراحان و تولید کنندگان تلویزیون در جهان و و همچنین موفق ترین کالا و مارک چینی در این عرصه می باشد. این برند با ارائه کالاهای با کیفیت و دادن هزینه ی پایین باعث به چالش کشیدن رقیبان خواهد شد، که دلیل آن چینی بودن شرکت و نیروی کار کم هزینه و پشتیبانی دولت چین می باشد.

لازم به تذکر است که شرکت های چینی مانند TCL و هایسنس به دلیل وجود جمعیت 1,4 میلیارد نفری کشورشان فروش بالای خود را مدیون خاک خود می باشند. اکنون بازار چین، به نوبت بخش هر شرکت از فروش، در اختیار شرکتها هایسنس، تی سی ال، اسکای ورث، هایر، چانگ هنگ، کونکا، LeTV و شیائومی می باشد و چینی ها دنبال مارک های ژاپنی و غربی و کره‌ای نمی‌روند.

این شرکت برای هر مقدار هزینه و سلیقه ای دارای تلویزیون می باشد و دست خریدار را جهت انتخاب میان کالاهای این مارک،‌ و با بودجه ای مناسب، باز می گذارد. این شرکت برای خریدارانی که دارای مشکل شنوایی می باشند هم کالاهایی با توانایی های خاص طراحی می نماید. تلویزیون ‌های OLED هم در لیست کالاهای این شرکت می باشند.

قیمت و فروشندگان تلویزیون را ببینید

شرکت هایسنس در سال 2015 جهت وسعت دادن به خود در مکزیک خط تولید تلویزیون ‌های شارپ را خرید و به اسم شارپ تلویزیون تولید نمود که کیفیت پایین کالاهای مورد نظر، سبب شد تا شرکت ژاپنی شارپ به خاطر بدنام شدن نام این شرکت از هایسنس شکایت نماید. برند توشیبا هم 95 درصد از سهام تولید تلویزیون خود را در 2017 به شرکت هایسنس فروخت.

جایگاه سوم: سونی

اکنون به معروفترین و مهم ترین طراحان و تولید کنندگان تلویزیون وارد می شویم. همه ی ما برند سونی را می شناسیم و به تعریف احتیاجی ندارد. شرکت سونی در 1946 احداث شد که از مهم ترین پیشروان عرصه ی تلویزیون به شمار می آید. در جهان 7 درصد از تلویزیون ‌هایی که فروخته می شوند تولید شرکت سونی می باشند.

زمانی برند سونی و شرکت های دیگر ژاپنی از پرفروش‌ترین تلویزیون ‌های جهان بودند، تا سرانجام کره‌ای‌ها در سال 2006 سونی را به عنوان پرفروش‌ترین مارک ژاپنی تلویزیون ، کنار زدند و خود این عرصه را در دست گرفتند. تا قبل از اینکه کره‌ای‌ها بازار را دست بگیرند، بازار تلویزیون را  شش مارک ژاپنی سونی، شارپ، پاناسونیک، هیتاچی، توشیبا و جی وی سی بود.

از اینها که بگذریم، برند سونی همانگونه که خودش ادعا می نماید، تمرکزش بر روی خلاقیت در طراحی و تولید کالاهای جدید می باشد و نظرات نوآورانه را به کالاهای واقعی مبدل می سازد. تلویزیون ‌های برند براویا که از پیشروان مارک سونی به شمار می آیند، دارای تراشه‌های پردازش تصویر ویژه X1 Extreme می باشند که وضوح و کیفیتی عالی را به خریدار ارائه می نماید.

شرکت سونی از طراحان و تولید کنندگان تلویزیون ‌های خیلی مرغوب و مطلوب با کیفیت OLED می باشد و با طراحی و تولید کالاهای خلاقانه، بلندگو با نمایشگر را یکپارچه و هماهنگ نموده است و به ای صورت صدا و جلوه ی ویژه ی آن را دقیقا از همان نقطه‌ای می توانید بشنوید که تصویر مورد نظر بر روی نمایشگر مشاهده خواهد شد. کالاهای این شرکت خیلی متنوع و وسیع می باشد که دارای  تلویزیون ‌های دیجیتال هوشمند در اندازه های متنوع برای سلایق  مختلف می باشد. هرچند باید به این مورد در مورد این محصولات دقت نمود که کالاهای این مارک در رده ی بالا و قیمت های بالایی می باشند و این شرکت نمی خواهد قیمت ها را کاهش دهد و همان شکل قدیم را حفظ نماید .

جایگاه دوم: ال جی

در کره جنوبی و در 1958 شرکت ال جی احداث و از 2009 که سونی را کنار زد، موفق شد تا رتبه ی دوم را در میان معروفترین طراحان و تولید کنندگان تلویزیون در جهان را از آن خود نماید. این شرکت از مهم ترین و معروفترین طراحان و سازندگان تلویزیون ‌های OLED در جهان به شمار می آید و کالاهای بالارده را هم به اسم LG SIGNATURE به خریداران عرضه می نماید. هم اکنون 12 درصد از تلویزیون ‌هایی که در جهان به فروش رفته از مارک LG می باشند.

کالاهای برند ال جی دارای تنوع بسیار بالایی می باشد و تلویزیون ‌های دیجیتال و هوشمند در اقسام OLED ، LED و همچنین تلویزیون ‌های دارای نقطه کوانتومی NanoCell می باشند که به عنوان رقیب مهم تلویزیون ‌های نقطه کوانتومی QLED سامسونگ به شمار می آیند. یادتان باشد که تلویزیون ‌های OLED از پایه با تلویزیون های QLED متفاوت می باشند و تکنولوژی این دو برند با هم قابل مقایسه نمی باشند. هرچند در آخر کاربر باید با توجه به خصوصیات هر پنل و مطابق سلیقه اش و طبق آنچه از دو صفحه ی نمایش مشاهده می نماید و صرف نظر از تکنولوژی طراحی انتخاب نماید.

از 2013 این شرکت بازار و عرصه ی تلویزیون ‌های OLED را به خود اختصاص داد و همه ساله در این عرصه جایزه های بسیاری می برد. مثلا؛ امسال ال جی هم مانند پارسال موفق شد جایزه عالی ترین تلویزیون نمایشگاه CES را دریافت نماید. اکنون هم تلویزیون ‌های ال جی و وسایل صوتی توانستن بیشترین امتیازها را در رقابت‌های سالانه EISA AWARDS کسب نمایند.

شرکت ال جی از خلاق ترین های این زمینه به شمار می آید و اکنون تلویزیون ‌های دیجیتال و هوشمند خود را با هوش مصنوعی ویژه ی خود که به اسم تجاری LG ThinQ معروف است به خریداران ارائه می نماید؛ این قابلیت توانایی پردازش زبان طبیعی را نیز دارا می باشد و به شکل کاملا هوشمندانه قادر است فرمان های صوتی را پردازش و اجرا نماید. تلویزیون ‌های این شرکت دارای شفافیت و وضوح تصویر و صدایی عالی می باشند و به خریداران تجربه ای به یاد ماندنی ارائه می نمایند.

جایگاه اول: سامسونگ

در میان معروفترین طراحان و مولدان تلویزیون در جهان سامسونگ دارای جایگاه نخست می باشد. این برند کره‌ای در 1969 احداث شد و اکنون 20 درصد از فروش تلویزیون را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این در جهان هم 50 درصد از تلویزیون ‌های 75 اینچی از مارک سامسونگ می باشند.

همانگونه که گفتیم در 2006 سامسونگ، پس از فتح محصولات معروف و بزرگ دیگر، دژ سونی را هم کنار زد و در دنیا به بزرگترین سازنده تلویزیون مبدل شد.  برند سامسونگ در به دست گرفتن بازار خیلی توانا بوده، بگونه ای که نام این برند هم معنی کلمه ی تلویزیون می باشد!

اولین شرکتی که توانسته تلویزیون ‌های LED و LED سه بعدی به بازارعرضه نماید برند سامسونگ می باشد. این شرکت تا به حال صفحه نمایش های نقطه کوانتومی اش که نتیجه ی 15 سال تحقیق و فعالیت سامسونگ می باشند را به اسم منحصر QLED که در بالاترین رده کالاهایش با بهره برداری از تراشه پردازش تصویر Samsung Q Engine  را به خریداران ارائه می نماید که شفافیت و وضوح تصویری عالی دارد. اما با این وجود وارد بازار تلویزیون ‌های OLED نشده است و این کار را به شرکت ال جی سپرده است.

باید بگوییم، تلویزیون ‌های QLED هم دارای نمایشگر کریستال مایع (LCD) می باشد که تامین کردن نور زمینه از طریق پنل LED صورت می گیرد، ولی فیلتری تشکیل شده از نقاط کوانتومی هم در این صفحه نمایش ها موجود می باشد که قادر می باشد رنگ را خیلی بهتر و با کیفیت تر از قبل در ظرفیت صد درصد تولید نماید و سبب تغییر وضوح و روشنایی مطابق میزان نوردهی زمینه را تغییر دهد. برند NanoCell هم یک تکنولوژی همانند QLED می باشد ولی مربوط به ال جی می باشد و برای تلویزیون ‌های گران قیمت سامسونگ می باشد. تا اینجای کار OLED به خاطر خصوصیات منحصر به فردش کیفیت تصویر بهتری در مقایسه با QLED و NanoCell عرضه می دارد و باید دید آیا کامل شدن صفحه نمایش های نقطه کوانتومی قادرند باعث پیشروی از OLEDها بشود یا نه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *