مقالات

افزایش قیمت یا عدم فروش لوازم خانگی هیچ توجیهی ندارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در واکنش به افزایش قیمت لوازم خانگی گفت: ما هیچ گونه افزایش قیمت یا خودداری از فروش و تعیین قیمت را از تولیدکنندگان لوازم خانگی نمی‌پذیریم

با آغاز سال جدید، تغییرات در بازار ارز موجب شد تا بازار برخی از کالا‌ها دستخوش تغییراتی شود.

بازار لوازم خانگی بود از جمله بازار‌هایی که تغییرات نرخ ارز آن را تحت شعاع قرار داد به نوعی که در بازار کمبود کالا به وجود آمد و تولید کنندگان از عرضه کالا به بازار خوددار‌ی کرده و فروشندگان نیز حاضر به فروش کالاهی خود نبودند.
البته پس از گذشت چند روز مشخص شد که نرخ ارز تاثیر آنچنانی در کمبود کالا در بازار نداشته بلکه تولیدکنندگان خواستار افزایش قیمت بودند امری که از اواخر سال گذشته به دنبال آن بودند اما، با مخالفت دولت در رسیدن به خواسته خود ناکام ماندند.

تغییرات در نرخ ارز موجب شد تا تولیدکنندگان لوازم خانگی با تلاش و اصرار بیشتر به دنبال افزایش قیمت محصولات خود باشند به همین دلیل با عدم عرضه کالا در بازار قیمت کالا‌ها را افزایش دادند.

پس از اظهار نظر مدیرکل لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت که کلا هرگونه افزایش قیمت را منکر شده بود، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در واکنش به افزایش قیمت لوازم خانگی گفت: ما هیچ گونه افزایش قیمت یا خودداری از فروش و تعیین قیمت را از تولیدکنندگان لوازم خانگی نمی‌پذیریم، زیرا هیچ توجیهی در این زمینه واقعی نیست و رؤسای اتحادیه‌های صنفی ذیربط هم همین را تأیید کردند و خودشان مکلف به تنظیم بازار داخلی این کالا‌ها هستند که با روانی و سهولت بیشتری لوازم خانگی تولید داخل در اختیار مردم قرار گیرد.

اکنون با این اظهارنظر وزیر صنعت باید دید تولیدکنندگان قیمت محصولات خود را کاهش خواهند داد یا وزارت صنعت فکر دیگری برای کاهش قیمت لوازم خانگی خواهد کرد./میزان/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *